3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Doceniają swoją kobiecość
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Doceniają swoją kobiecość

Śremskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Trójka” w Śremie wraz z Zespołem Szkół Specjalnych w Śremie realizują projekt „Kobiecość To Ja”, który skierowany jest dla kobiet z niepełnosprawnością.

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Śremie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie.

Intencją projektu jest poprawa jakości życia 13 kobiet z niepełnosprawnością z powiatu śremskiego oraz podniesienie świadomości ich własnej kobiecości poprzez wdrożenie Wielkopolskich Innowacji Społecznych pn. „Fuksjowa LADY”.

Działania w projekcie są odpowiedzią na potrzeby edukacyjne zgłaszane przez rodziców, opiekunów, nauczycieli i terapeutów zajęciowych w zakresie menstruacji, budowy ciała, a także koniecznych czynności higienicznych u kobiet – wyjaśnia Monika Dukat ze Śremskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Trójka”

„Fuksjowa LADY” to tak naprawdę innowacyjne rozwiązanie, które kierowane jest do uczestniczek warsztatów terapii zajęciowej oraz innych kobiet z niepełnosprawnością intelektualną o minimum umiarkowanej sprawności manualno-ruchowej.

Innowacja polega na wykorzystaniu zegarka wibrująco-dźwiękowego, który przypomina o konieczności i sposobie higieny w czasie menstruacji. W ramach projektu, zostały opracowane także specjalne plansze i naklejki instruktażowe. Stworzono również kącik relaksu. Dodatkowo kobiety są objęte codziennym wsparciem specjalistek wdrażających innowację na terenie powyższych placówek.

Takie rozwiązanie może zmniejszyć absencję kobiet na warsztatach terapii zajęciowej oraz przyczynić się do zwiększenia ich uczestnictwa w życiu społecznym poprzez ośmielenie się, zwiększenie wiary i pewności siebie.

– Nasze stowarzyszenie dodatkowo wprowadziło element edukacyjny, czyli warsztaty – Niezwykłość kobiecości – ciało kobiety, czyli jak funkcjonuje „Cud Natury”. Oferujemy także wsparcie psychologiczne – dodaje Monika Dukat.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....