3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Brodnica Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

W sobotę 27 listopada w Kołaczkowie odbył się finał konkursu „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce”. Gospodynie z KGW Brodniczanki wprawdzie nie wygrały, ale sama obecność w rundzie finałowej to nie lada wyczyn, którego zresztą podjęły się po raz pierwszy.

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został podzielony na dwa etapy. W I etapie komisja konkursowa oceniała dotychczasową działalność kół gospodyń wiejskich, aktywność, współpracę z innymi instytucjami, stowarzyszeniami, samorządem, a także udział w warsztatach i szkoleniach. KGW Brodniczanki na tym polu są bardzo aktywne i ich działania na gminnej ziemi w Brodnicy są nader widoczne. Dzięki zaangażowaniu gospodyń zrzeszonym w kole, aktywności Brodniczankom nie brakuje.

Z kolei w II etapie konkursu gospodynie musiały upiec ciasto, wyrób piekarski, na którym trzeba było umieścić logo Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.

Realizacja obu przebiegła dla KGW Brodniczanki doskonale. To pozwoliło na znalezienie się w gronie 20 kół z terenu województwa, które otrzymały najwięcej punktów i zakwalifikowały się do finału.

W finale laureatom konkursu „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” przyznano grant finansowy w wysokości 2500 zł.

Pierwsze podejście koła do tego konkursu i już znalazły się w gronie najlepszych w województwie. ­– W pracy społecznej, ale nie tylko każde takie wyróżnienie, docenienie to dodatkowy motywator do dalszego aktywnego działania – Małgorzata Sajkiewicz, sołtys Brodnicy, komentuje w mediach społecznościowych sukces KGW Brodniczanki.

Cieszę się, że nasza organizacja mimo trudnego czasu pandemicznego podejmowała różne aktywności i planuje swój dalszy rozwój. Tym większa satysfakcja, kiedy te nasze działania zostały zauważone i docenione poza granicami gminy Brodnica. To jest duże wyróżnienie i motywacja, by śmielej i z pomysłem realizować kolejne cele. Jestem dumna, że mimo wielu wyzwań, potrafimy współdziałać i przynosi to wspaniałe rezultaty dla wsi Brodnica i całej gminy – dodaje w rozmowie z nami sołtys Brodnicy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....