24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościOdział Covidowy w miejsce Rehabilitacji Neurologicznej
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Odział Covidowy w miejsce Rehabilitacji Neurologicznej

To już pewne! Od środy, 1 grudnia w szpitalu powiatowym w Śremie ponownie rozpocznie działalność Oddział Covidowy. Oddział będzie zorganizowany na III piętrze budynku, w miejscu Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej.

W związku z decyzją wojewody wielkopolskiego, w śremskim szpitalu ponownie zostanie otwarty Oddział Covidowy. Tym razem zorganizowany zostanie na trzecim piętrze budynku, w miejscu Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej. Obejmie on 21 łóżek.

– Właśnie trwają prace nad przekształceniem oddziału. Dotychczasowi pacjenci Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej są wypisywani do domu lub przekazywani do innych placówek – wyjaśnia Michał Sobolewski, prezes śremskiego szpitala.

Ponadto, zgodnie decyzją wojewody z dnia 23.11 na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym działają trzy łóżka obserwacyjne dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Paczki dla pacjentów

Paczki dla pacjentów można przynosić w godzinach:

  • od poniedziałku do piątku od 10.00 – 12.00 i od 15.00 – 17.00 –  wejście do szpitala od strony dużego parkingu – przy poradniach,
  • w soboty i niedziele od 10.00 – 12.00 i od 15.00 – 17.00 – wejście główne do szpitala – po prawej stronie budynku (kierunek SOR).

Paczki przekazywane dla pacjentów należy zostawiać w szatni (przy biurze przyjęć planowych). Paczka powinna zostać opisana imieniem i nazwiskiem pacjenta, a także nazwą oddziału, na którym pacjent przebywa. Mając na uwadze dobro pacjentów, prosimy aby przekazanie paczek odbywało się sprawnie i w jak najkrótszym czasie – apeluje Sobolewski

Telefony kontaktowe z personelem medycznym Oddziału Covidowego:

– Punkt lekarski (strefa zielona) 61 2815583

– Punkt pielęgniarski (strefa czerwona) 61 2815506

Na koniec warto przypomnieć, że z dniem 12 listopada w szpitalu został wprowadzony zakaz odwiedzin. Odwiedziny są możliwe tylko w sytuacjach wyjątkowych, po konsultacji i uzgodnieniu szczegółów z lekarzem dyżurnym lub kierownikiem oddziału.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe