24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaKulturaJerzy Styczyński na scenie muzeum
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Jerzy Styczyński na scenie muzeum

Sobotni wieczór z pewnością należał do niego. Gitarzysta Jerzy Styczyński dał pokaz swojej wybitnej gry na gitarze elektrycznej i był główną gwiazdą koncertu „Korek gra Nalepę” w Muzeum Śremskim.

W sobotę, 27 listopada w Muzeum Śremskim ponownie zagrał Korek. Był to wyjątkowy koncert, bowiem śremskim muzykom towarzyszył wirtuoz gitary elektrycznej – Jerzy Styczyński. Muzyk na co dzień koncertuje z Dżemem. Czasem również towarzyszy innym artystom. Zagrał między innymi z Chłopcami z Placu Broni, Lombardem, M. Jakubowicz, L. Cichońskim, R. Style i Starym Dobrym Małżeństwem. W sobotę natomiast pojawił się na scenie Muzeum Śremskiego i na zaproszenie Korka wziął udział w koncercie, który poświęcony był Tadeuszowi Nalepie.

fot. D. Górna

Ciekawostką jest fakt, że Jerzy Styczyński w dzieciństwie chciał zostać księdzem, szczęśliwie wybrał jednak muzykę. Do jego ulubionych artystów zagranicznych zaliczają się takie sławy jak: Eric Clapton, Jimi Hendrix, Deep Purple i Path Metheny, natomiast polskim ulubieńcem jest Ryszard Sygitowicz.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe