4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Senior Song 2021

W piątkowy wieczór, 26 listopada w Klubie Relax odbyła się druga edycja przeglądu piosenki „Senior Song”. W konkursie udział wzięli soliści, a w zasadzie solistki, pojawił się także duet oraz kwintet. Co ważne, każdy z uczestników zakończył zmagania z wyróżnieniem.

Senior Song odbył się już po raz drugi. Pierwsza edycja miała miejsce w 2019 roku. W ubiegłym roku, z uwagi na pandemię, przegląd odwołano. Organizatorami konkursu są: Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” oraz Klub Relax. Koordynatorem wydarzenia została Krystyna Szymańska, a kierownictwo artystyczne objęła Henryka Socha.

„Senior Song” jest częścią projektu: Wspieranie aktywności oraz integracja społeczna osób starszych „Powrót do normalności”. Patronat nad konkursem objął starosta śremski, choć w tym miejscu warto zaznaczyć, że był nieobecny podczas wydarzenia.

fot. D. Górna

W konkursie ostatnie zdanie należało do jury, które obradowało w składzie: Anna Szmyt-Baranowska, Leszek, Wawrzynowicz oraz Roman Szydłowski. W przeglądzie udział wzięli soliści, a w zasadzie solistki: Bożena Szukowska, Stanisława Mozgawa oraz Mirosława Grałek. Pojawił się także duet pań – Bożeny Szukowskiej oraz Haliny Barnak oraz kwintet, reprezentowany przez seniorki z klubu Senior+. Co ważne, każdy z uczestników zakończył zmagania z wyróżnieniem.

W repertuarze znalazły się takie utwory jak: „Parasolki” (Maria Koterbska) czy „Zacznij od Bacha” (Zbigniew Wodecki). Całe wydarzenie trafnie podsumowała jedna z uczestniczek.

– Musimy o tym pamiętać, że śpiewać każdy może. Powiem więcej, nawet musi, bo śpiewanie bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie – zapewniała Bożena Szukowska.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...