3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności UOKiK przyjrzy się działalności spółek Everest Finanse - oświadczenie Everest Finanse S.A.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

UOKiK przyjrzy się działalności spółek Everest Finanse – oświadczenie Everest Finanse S.A.

Everest Finanse S.A. zaskoczone jest publikacją prasową UOKiK bez możliwości wypowiedzenia się przez spółkę w przedmiotowej sprawie.

W związku z opublikowanym na stronach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów materiału poświęconemu działalności spółek Everest Finanse S.A. i Everest Finanse Sp. z o.o. Sp. k. działających pod szyldem „Bocian Pożyczki” oraz Capital Service S.A. przedsiębiorstwo Everest Finanse S.A. wydało oświadczenie w tej sprawie.

Spółka Akcyjna nie jest zaskoczona tym, że prezes UOKiK monitoruje sytuację na rynku finansowym, jednak jest już zaskoczona faktem, że „Materiał zamieszczony na stronie UOKiK w dniu 23 listopada 2021 r. został sporządzony bez możliwości wypowiedzenia się przez nas w opisywanej materii”.

W oświadczeniu spółka podkreśla, że nie ma wiedzy nt. orzeczeń sądów powszechnych, organów władzy publicznej lub jakichkolwiek innych podmiotów, które wskazywałby na „fikcyjność” zawieranych za pośrednictwem Everest Finanse S.A. umów.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia Everest Finanse S.A. w sprawie publikacji prasowej zamieszonej na naszych łamach oraz komunikatu prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego dotyczącego wszczęcia postępowania wyjaśniającego wobec tej oraz innych spółek.

Oświadczenie Everest Finanse SA
źródło: Everest Finanse S.A.

Źródłofot. UOKiK
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...