3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Sport Strzelali i kwestowali dla Adasia
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Strzelali i kwestowali dla Adasia

Ponad 5 tysięcy złotych udało się zgromadzić organizatorom Turnieju Charytatywnego „Gol dla Adasia”, który rozegrano w Dolsku. Najlepszym zespołem okazała się ekipa Wangi, która w finale pokonała LKS Lubiatowo.

Turnieje charytatywne w Dolsku to już tradycja, którą zainicjował i kultywuje Krystian Mejza. Przy wsparciu MGOSiR Dolsk i władz miasta w minioną niedzielę odbył się on z myślą o chorym Adasiu Nowickim. Wszystkie zebrane w ramach turnieju środku z wpisowego, kawiarek  ki, licytacji i zbiórki do puszki przeznaczono na leczenie i rehabilitację chłopca.

Do sportowej rywalizacji w szczytnym celu zgłosiło się 13 zespołów. Ostatecznie z powodów braków kadrowych nie stawił się ubiegłoroczny triumfator – ekipa KZBD, która jednak zachowała się fair i mino nieobecności uregulowała wpisowe. W efekcie w trzech grupach o awans do ćwierćfinałów walczyły po cztery drużyny. Bezpośredni awans do półfinału z grupy A zapewniła sobie ekipa SPeed Team, która zgromadziła komplet punktów, a do 1/4 przebiły się także Motopompa Małachowo i FC Baxy. Odpadły z kolei ZSP Śrem i Bąbelki ZSP. Grupę B wygrało LKS Lubiatowo przed Drużyną AA, a wyeliminowane zostały Krzaczki Łagowo i ekipa KZBD, które swoje mecze oddała walkowerem. Z grupy C do ćwierćfinałów awansowały Wanga i Myrol, a z turniejem pożegnały się Dolsk i Małachowo.

W meczach, których stawką była walka w półfinale LKS Lubiatowo pokonało 3:1 Myrol, a Motopompa w takim samym stosunku bramkowym okazała się lepsza od Drużyny AA. Z gry z Wangą zrezygnowała z kolei ekipa FC Baxy.

Goli nie zabrakło także w półfinałach. Speed Team przegrał 1:3 z LKS Lubiatowo, a Wanga ograła 3:0 Motopompę. Ekipa z Małachowa wygrała mecz o trzecie miejsce 5:2, a wielkim finale Wanga pokonała LKS 2:1.

Nagrody w postaci pucharów, medali oraz statuetek wręczyła Barbara Wierzbińska – Burmistrz Miasta i Gminy w Dolsku wraz ze sztabem organizatorów oraz głównym bohaterem tego dnia Adasiem Nowackim i jego rodzicami. Przyznano także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Filip Marciniak z LKS Lubiatowo, a bramkarzem Rafał Grygier z Wangi.

Organizatorzy turnieju wraz z Adasiem i jego rodzicami
Organizatorzy turnieju wraz z Adasiem i jego rodzicami

W trakcie trwania turnieju przeprowadzono licytację piłki z autografami zawodników Lecha Poznań. Trafiła ona do Ireneusza Jurgi, który przeznaczył na tą pamiątkę 400 zł. W ramach turnieju i zbiórki odbyło się także morsowanie na plaży miejskiej w Dolsku. Łącznie organizatorzy zebrali 5.333,63 zł.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...