3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Kuchenne rewolucje w Książu Wlkp.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kuchenne rewolucje w Książu Wlkp.

Ksiąski magistrat pochwalił się kapitalnym remontem kuchni w przedszkolu „Bajkowy Świat”. Akcję nazwano „kuchennymi rewolucjami”, bowiem obiekt przeszedł totalną metamorfozę. Koszt inwestycji to ponad 670 tys. zł.

Podczas minionych wakacji ruszył kapitalny remont kuchni w przedszkolu „Bajkowy Świat” w Książu Wlkp. – Przeprowadzona modernizacja dotyczyła nie tylko samej kuchni, ale również pomieszczeń pomocniczych, czyli magazynów na produkty spożywcze, garnki i naczynia, zmywalni i rozdzielni posiłków – podsumowuje burmistrz.

Z informacji przekazanych przez ksiąski magistrat wynika, że w kuchennych wnętrzach odnowione zostały ściany, a na części z nich położono płytki. Posadzkę pokryła wykładzina PCV, a stare okna i drzwi zastąpione zostały nowymi. W ramach przeprowadzonych prac zmodernizowano także instalacje grzewcze, wodno-kanalizacyjne, elektryczne i wentylacyjne. Dopełnieniem remontu było wyposażenie odnowionych pomieszczeń w niezbędne zlewozmywaki, umeblowanie oraz sprzęt AGD i akcesoria pomocnicze.

Fot. Gmina Książ Wlkp.

– Warto w tym miejscu zaznaczyć, że „kuchenna rewolucja” jaka dokonała się w ksiąskim przedszkolu, przeprowadzona została zgodnie z najwyższymi standardami i wymaganiami sanepidu. Jeszcze przed remontem w pomieszczeniach kuchni znajdował się sprzęt, który ze względu na swój wiek i możliwości techniczne, nie tylko wydłużał czas przygotowania posiłków, ale i obniżał efektywność pracy personelu. Tymczasem zastosowane rozwiązania oraz zamontowane nowoczesne urządzenia, diametralnie zmieniły kuchenne wnętrza, przekładając się jednocześnie na sprawniejsze i łatwiejsze przygotowanie zdrowych i różnorodnych potraw. To niezwykle ważne, aby już od najmłodszych lat kształtować w dzieciach prawidłowe nawyki żywieniowe. Odpowiedni jadłospis w połączeniu z przygotowaniem go przy użyciu nowoczesnego wyposażenia, sprzyja temu zdecydowanie – podkreśla Teofil Marciniak.

Koszt inwestycji to 670 861,14 zł. Wykonawcą przedsięwzięcia była spółka Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z siedzibą w Ostrowie Wlkp.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...