10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Kuchenne rewolucje w Książu Wlkp.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kuchenne rewolucje w Książu Wlkp.

Ksiąski magistrat pochwalił się kapitalnym remontem kuchni w przedszkolu „Bajkowy Świat”. Akcję nazwano „kuchennymi rewolucjami”, bowiem obiekt przeszedł totalną metamorfozę. Koszt inwestycji to ponad 670 tys. zł.

Podczas minionych wakacji ruszył kapitalny remont kuchni w przedszkolu „Bajkowy Świat” w Książu Wlkp. – Przeprowadzona modernizacja dotyczyła nie tylko samej kuchni, ale również pomieszczeń pomocniczych, czyli magazynów na produkty spożywcze, garnki i naczynia, zmywalni i rozdzielni posiłków – podsumowuje burmistrz.

Z informacji przekazanych przez ksiąski magistrat wynika, że w kuchennych wnętrzach odnowione zostały ściany, a na części z nich położono płytki. Posadzkę pokryła wykładzina PCV, a stare okna i drzwi zastąpione zostały nowymi. W ramach przeprowadzonych prac zmodernizowano także instalacje grzewcze, wodno-kanalizacyjne, elektryczne i wentylacyjne. Dopełnieniem remontu było wyposażenie odnowionych pomieszczeń w niezbędne zlewozmywaki, umeblowanie oraz sprzęt AGD i akcesoria pomocnicze.

Fot. Gmina Książ Wlkp.

– Warto w tym miejscu zaznaczyć, że „kuchenna rewolucja” jaka dokonała się w ksiąskim przedszkolu, przeprowadzona została zgodnie z najwyższymi standardami i wymaganiami sanepidu. Jeszcze przed remontem w pomieszczeniach kuchni znajdował się sprzęt, który ze względu na swój wiek i możliwości techniczne, nie tylko wydłużał czas przygotowania posiłków, ale i obniżał efektywność pracy personelu. Tymczasem zastosowane rozwiązania oraz zamontowane nowoczesne urządzenia, diametralnie zmieniły kuchenne wnętrza, przekładając się jednocześnie na sprawniejsze i łatwiejsze przygotowanie zdrowych i różnorodnych potraw. To niezwykle ważne, aby już od najmłodszych lat kształtować w dzieciach prawidłowe nawyki żywieniowe. Odpowiedni jadłospis w połączeniu z przygotowaniem go przy użyciu nowoczesnego wyposażenia, sprzyja temu zdecydowanie – podkreśla Teofil Marciniak.

Koszt inwestycji to 670 861,14 zł. Wykonawcą przedsięwzięcia była spółka Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z siedzibą w Ostrowie Wlkp.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...