4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościCo trzeci test z wynikiem pozytywnym

Co trzeci test z wynikiem pozytywnym

Dane Ministerstwa Zdrowia ze środy, 24 listopada są alarmujące. W powiecie śremskim pojawiły się 53 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wykonano 147 testów. Oznacza to, że co trzeci test był z wynikiem pozytywnym.

W środę, 24 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 380 nowych przypadkach zakażenia. To największa liczba w czwartej fali pandemii. Tego dnia zanotowano 460 przypadków śmiertelnych.

W powiecie śremskim sytuacja z dnia na dzień jest coraz bardziej niepokojąca. W środę pojawiły się 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wykonano 161 testów. Oznacza to, że co trzeci test był z wynikiem pozytywnym. Jedna osoba zmarła. Na kwarantannie aktualnie przebywa 1011 osób. W całym kraju jest to już ponad pół miliona osób.

Co trzeci test z wynikiem pozytywnym

Czy rząd rozważa wprowadzenie obostrzeń?

Duża liczba osób przebywających na kwarantannie w dużej mierze wynika z zakażeń, które pojawiają się w szkołach i przedszkolach. 22 listopada minister Adam Niedzielski w rozmowie „Gość Radia ZET” wspomniał o szczepieniach dzieci w przedziale 5-11 lat.

– W czwartek odbędzie się posiedzenie Europejskiej Agencji Leków, podczas którego będzie rozpatrywany wniosek o dopuszczenie dzieci z przedziału wiekowego 5-11 lat do programu szczepień. Jest wysokie prawdopodobieństwo na zaakceptowanie tego wniosku – mówił w Radiu Zet minister zdrowia Adam Niedzielski. Jeśli decyzja Europejskiej Agencji Leków będzie pozytywna szczepienia będą mogły ruszyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Ponadto MZ planuje skrócić czas oczekiwania na trzecią dawkę dla osób powyżej 50 roku życia do 5 miesięcy. – Ta decyzja zostanie wcielona w życie w ciągu kilku najbliższych dni. Chcemy uniknąć kumulacji szczepień w okresie świąt – mówił w Radiu Zet Adam Niedzielski.

Ponadto Niedzielski poinformował, że w styczniu może pojawić się lek na koronawiursa, który będzie można stosować w domu. W tym przypadku, zdaniem ministra, również wszystko zależy od decyzji EMA oraz realizacji dostaw. Chodzi o lek do wczesnego stosowania, a także przeznaczony dla osób, które znajdują się w grupach ryzyka.

Co z obostrzeniami? – Jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy wyraźnego spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić bardziej dolegliwe restrykcje, które obejmą święta. Jednak to mało prawdopodobny scenariusz – mówił dla Radia Zet Niedzielski.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...