3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Ruszyła akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ruszyła akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie

Od wtorku, 23 listopada istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie. Akcja skierowana jest dla wszystkich osób 18+. Gdzie się zgłosić?

Ministerstwo Zdrowia dało zielone światło do bezpłatnych szczepień przeciw grypie. – Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada będą mogły skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień – zapewnia minister Adam Niedzielski.

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Od wtorku skorzystać będą mogły wszystkie osoby pełnoletnie.

Zależy nam na tym, by jak najwięcej Polaków chciało i mogło ochronić się przed grypą, dlatego od 23 listopada rozszerzamy grupę, która będzie miała możliwość przyjęcia bezpłatnej szczepionki. Zwiększamy także liczbę szczepionek w aptekach –  podkreśla szef resortu zdrowia

Bez recepty

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że wystarczy zgłosić się w wybranym punkcie szczepień. W powiecie śremskim, bezpłatne szczepienia wykonywane są w trzech punktach:

  • Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie,
  • Sala sportowa Bazar,
  • Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „Familia” w Dolsku.

– Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu – wyjaśnia minister Niedzielski.

Co ważne, na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...