3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Śremska porodówka nie ogranicza przyjęć
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremska porodówka nie ogranicza przyjęć

Śremski szpital nie ogranicza się na pacjentki tylko z naszego powiatu. Placówka, w związku z zamknięciem oddziału m.in. w Gostyniu, przyjmuje pacjentki do porodu bez względu na miejsce zamieszkania.

Na początku listopada zamknięto kilka porodówek w okolicy naszego powiatu. Z działania wyłączone zostały oddziały w szpitalu w Lesznie oraz Gostyniu. Ten pierwszy wprawdzie przed tygodniem został ponownie otwarty, ale działalności oddziału położniczego i noworodkowego w gostyńskiej placówce nadal nie przywrócono.

Jak tłumaczono wówczas powodów zamknięcia gostyńskiej porodówki było kilka: przede wszystkim malejąca ilość porodów i brak lekarzy specjalistów, a konkretnie anestezjologów. Ponadto gostyńska placówka miała przekształcić oddziały na oddziały covidowe. W porozumieniu z wojewodą i organem nadzorczym wybrano właśnie ten oddział, który został przekształcony na covidowy. Pacjentki pomoc przy porodzie otrzymają m.in. w Śremie. Nasz szpital nie ogranicza przyjęć pacjentek. Każda kobieta, która chce urodzić dziecko w Śremie będzie miała taką możliwość.

Z kolei zamknięcie porodówki w Lesznie podyktowane było obłożeniem oddziału. Zwyczajnie brakowało miejsc na oddziale. Ten problem został już rozwiązany i oddział wrócił do normalnego funkcjonowania.

Śremska porodówka znalazła się wysoko w rankingu stworzonego przez Fundację Rodzić po Ludzku. Nasza porodówka znajduje się w pierwszej piątce najlepiej ocenionych szpitali w całej Wielkopolsce z oceną rodzących kobiet na poziomie 70/100 punktów.

Wydając opinię kobiety oceniały oddział pod kątem realizacji planu porodu; swobody rodzenia; kontaktu z dzieckiem po narodzinach; opieki podczas cięcia cesarskiego; pomocy w opiece nad dzieckiem; wsparcia w karmieniu piersią; realizacji praw pacjenta; warunków w szpitalu; oceny postawy personelu; zadowolenia z opieki.

Ranking opublikowano w marcu tego roku.

Oddział położniczy śremskiego szpitala  obejmuje 19 łóżek położniczych. Pokoje są 1 i 2 osobowe. Pacjentki po cięciach cesarskich przebywają na wydzielonej sali pooperacyjnej z całodobowym nadzorem personelu. Oddział Ginekologiczno-Położniczy naszego szpitala bierze także czynny udział w programie promocji karmienia piersią.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...