3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Pożar mieszkania. Lokator przed płomieniami ukrył się na balkonie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pożar mieszkania. Lokator przed płomieniami ukrył się na balkonie

W poniedziałek niespełna kwadrans po godzinie 22 straż pożarna została powiadomiona o pożarze mieszkania na 4 piętrze w bloku przy ul. Okulickiego 8.

Kiedy zastępy dotarły na miejsce widoczne były oznaki rozwiniętego pożaru szalejącego wewnątrz mieszkania. Strażacy nie mieli informacji, czy wewnątrz niego nie znajdują się osoby poszkodowane.

Kierujący działaniami ratowniczymi nakazał ewakuację całej klatki schodowej. W sumie o własnych siłach i z pomocą strażaków mieszkania opuściło około 30 lokatorów. Mniej więcej w tym samym czasie na balkonie palącego się mieszkania zauważono osobę.

Strażacy wyważyli drzwi do lokalu i weszli do płonącego mieszkania po osobę znajdującą się na balkonie. W tym czasie kolejna rota walczyła już z ogniem wewnątrz budynku.

Jak się dowiedzieliśmy mieszkanie powinno być opuszczone. Mężczyzna, którego ewakuowali strażacy jest typem zbieracza. W przeszłości do lokalu znosił różnego rodzaju śmieci, które zbierał i przechowywał. Prawdopodobnie to on doprowadził do pożaru.

Sam lokator trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia. Podobnie zresztą jak starsza schorowana kobieta, która mieszkała kondygnację niżej. Po przebadaniu przez medyków nie stwierdzono potrzeby hospitalizacji osób.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...