3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Kultura Korek gra Nalepę – zaproszenie na koncert
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Korek gra Nalepę – zaproszenie na koncert

W sobotę, 27 listopada w Muzeum Śremskim zagra Korek. Zespół w tym roku świętuje pięciolecie powstania. Na scenie wystąpi z Jerzym Styczyńskim, gitarzystą zespołu Dżem. Zagrają utwory Tadeusza Nalepy.

Korek powstał w 2016 roku. Od samego początku obraca się w kręgu rockowo-bluesowych klimatów. Początkowo band grał covery, aktualnie może pochwalić się dwoma autorskimi płytami.

Zespół tworzą Jacek Skrzypczak – wokal, Marcin Wojciechowski – gitara, Maciej Skrzypczak – gitara, Grzegorz Michalak – bas, Tomasz Buchwald – perkusja.

Korek jest ulubieńcem publiczności. Ma za sobą kilka występów w muzeum, między innymi w amfiteatrze podczas koncertów wakacyjnych i jako support „The Klenczon Experience”.

W sobotni wieczór na scenie Muzeum Śremskiego grupa wystąpi z Jurkiem Styczyńskim, gitarzystą zespołu Dżem. Muzycy zagrają utwory Tadeusza Nalepy.

Tadeusz Nalepa (1943-2007) – polski kompozytor, gitarzysta, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów. Założyciel legendarnego zespołu Breakout, który przez 13 lat istnienia wydał 10 płyt. Nalepa pod swoim nazwiskiem nagrał 9 albumów.

Bilety: przedsprzedaż – 30 zł, w dniu koncertu, w kasie muzeum – 40 zł.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...