3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Jak wyglądają prace na remontowanym moście i wokół niego?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jak wyglądają prace na remontowanym moście i wokół niego?

W ostatnich dniach pojawiło się wiele głosów mówiących, że na remontowanym moście i wokół niego nic się nie dzieje. To oczywiście rodziło obawę, że przeprawa nie zostanie oddana z końcem listopada. Sprawdziliśmy sami, jak sprawy się mają.

Do końca listopada pozostały tylko dni. Dni, które gorączkowo odliczane są w ratuszu, bo ileż można obiecywać, kiedy most będzie oddany do użytku. Jedną z ostatnich dat był 19 listopada, ale nic z tego nie wyszło. Teraz włodarz gminy zapewnia, że stanie się to do końca tego miesiąca. Są jednak głosy społeczeństwa, które nie wierzą w te zapewnienia. Osoby te nawet przysyłają do nas fotografie dokumentujące prace na mości, na którym… nic się nie dzieje.

Wobec takich sygnałów nie mogliśmy przejść obojętnie i dzisiejszego dnia rankiem pojechaliśmy sprawdzić, jak sprawy mają się w rzeczywistości.

– Kładka pieszo-rowerowa jest już praktycznie gotowa. Na moście wszystkie podkłady są również wykonane, trwa ułożenie nowej nawierzchni na jezdni, będzie to robione w dwóch etapach. Pierwszy już niebawem, a druga nakładka po 20 listopada, na koniec zostanie do wykonania jedynie montaż barier ochronnych. Pierwszego grudnia planujemy wjazd zarówno na most jak i na kładkę – mówił w niedawnym wywiadzie na naszych łamach Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Jak słowa włodarza mają się do stanu faktycznego? Okazuje się, że są całkiem prawdziwe, a termin podany przez Urząd Miejski w Śremie wydaje się być niezagrożonym. Na moście już jest położony nowy asfalt, wymalowane są linie poziome. Także i bariery o których wspomina burmistrz Śremu są już nowe.

Zatem nam śremianom nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać, aż inwestycja zostanie ostatecznie ukończona i odebrana, a ruch przez przeprawę nad kanale ulgi rzeki Warty zostanie wznowiony po blisko półrocznej przerwie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...