27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Mural jak malowany!

Nowe ścienne malowidło już zdobi fasadę jednego z budynków. Mural wprawdzie jest już udostępniony do podziwiania, ale jego uroczyste oddanie dopiero przed nami.

W najbliższy czwartek, punktualnie w samo południe, na terenie gminnej spółki ŚTBS przy ul. Okulickiego odbędzie się uroczystość oficjalnego oddania nowego ściennego malowidła na mapie Śremu. Mural, który zdobi jedną ze ścian siedziby Śremskiego TBS jest już ukończony i powstał dzięki współpracy ze stowarzyszeniem CREO, które jest pomysłodawcą projektu „Aktywność murowana”, a współfinansowany był ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Ostateczny wgląd malunku na ścianie budynku jest niemal wierną kopią tego, co wcześniej przedstawiono w projektach i materiałach prasowych. Oczywiście są pewne odstępstwa, ale mają one jedynie charakter kosmetyczny.

W ramach tego projektu stworzono murale wielkoformatowe na terenie kilku gmin Wielkopolski tj. gmin Śrem, Oborniki, Wolsztyn i Czerwonak. Zadaniem murali będzie zwrócenie uwagi na różnorodne aktywności społeczne i zawodowe osób z niepełnosprawnościami.

W czwartkowym oddaniu muralu udział wezmą przedstawiciele lokalnej społeczności oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe