27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremCzy tu powinien powstać parking?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Czy tu powinien powstać parking?

Kilka dni temu, Krzysztof Lewandowski zwrócił się do burmistrza z propozycją zaplanowania budowy parkingu dla mieszkańców osiedla przy ul. Kopernika w Śremie. Radny uważa, że na ten cel można wykorzystać pas zieleni przy PSS. Słusznie?

Radny Krzysztof Lewandowski, w odpowiedzi na prośbę mieszkańców osiedla przy ul. Kopernika w Śremie, zwrócił się z interpelacją do burmistrza. Proponuje, by na pasie zieleni przy PSS powstał parking.

Przy ul. Kopernika, gmina Śrem, a dokładnie spółka ŚTBS jest właścicielem działki sąsiadującej ze sklepem spożywczym PSS Społem. W związku z tym, iż teren ten jest na chwilę obecną nieużytkiem, a z uwagi na swoje położenie, idealnie nadawałby się na parkingi dla mieszkańców pobliskich nieruchomości – zauważa K. Lewandowski

Radny podkreśla, że codziennie, w godzinach popołudniowych, w tym miejscu powstaje problem z miejscami postojowymi. – Obszar zieleni, który wskazuję, nie jest w tej chwili w żaden sposób wykorzystywany i mógłby przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w tej okolicy. Bowiem łatwo zauważyć, że mieszkańcy dosłownie „łapią” wolne miejsca i często parkują w sposób nieprawidłowy, a to zagraża bezpieczeństwu pieszych – podkreśla.

Krzysztof Lewandowski poprosił burmistrza o przygotowanie przez urzędników propozycji rozwiązania problemu parkingowego w okolicy ul. Kopernika oraz o ustosunkowanie się do propozycji przekształcenia pasa zieli w miejsca postojowe. Niestety wciąż nie znamy odpowiedzi burmistrza na tę propozycję. Prezes Śremskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przyznaje, że w ostatnich dniach na jego biurko żadne oficjalne zapytanie w tej sprawie nie wpłynęło.

Będziemy się tej sprawie przyglądać. Ciekawi również jesteśmy opinii naszych czytelników. Czekamy na Państwa komentarze.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe