24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremSeniorzy napiszą bajki dla dzieci
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Seniorzy napiszą bajki dla dzieci

Śremscy seniorzy dostali zaproszenie do udziału w ciekawych warsztatach literackich. Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie wraz z Fundacją Pro Rodzina realizują projekt „Międzypokoleniowa twórcza aktywność”. Jego efektem będą bajki dla dzieci oraz kalendarz.

We wtorek, 9 listopada w śremskim klubie Senior+ odbyły się pierwsze literackie warsztaty z cyklu „Międzypokoleniowa twórcza aktywność”.

Głównym zamierzeniem projektu jest wzmacnianie i tworzenie nowych relacji międzypokoleniowych poprzez budowanie pozytywnego wizerunku seniorów, kształtowanie pozytywnych przekonań na temat starości oraz samego procesu starzenia się u młodszych pokoleń –  wyjaśnia Maria Świdurska, kierownik OPS w Śremie

Warsztaty literackie dla seniorów poprowadzi Małgorzata Twardowska. Seniorzy wspólnie napiszą siedem bajek opowiadających o relacjach między pokoleniami, które zostaną zebrane w „Księgę opowieści”. Ilustracje do książki wykonają przedszkolaki ze Słonecznej Gromady.

W ramach projektu „Międzypokoleniowa twórcza aktywność” została również nawiązana współpraca z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. A efektem tej współpracy będzie publikacja kalendarza promująca aktywne starzenie się i postrzeganie procesu starzenia w dobrym świetle.

Projekt otrzymał dotację wysokości 40 tys. zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na realizację działań w ramach rządowego programu „Aktywni+”. – Serdecznie zachęcam seniorów do udziału w naszym międzypokoleniowym projekcie – podkreśla Joanna Ratajczak, koordynator projektu.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe