3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Komunikacją miejską pojedziemy do gminy Kórnik?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Komunikacją miejską pojedziemy do gminy Kórnik?

Komunikacja miejska w Śremie już nie tylko jeździ po terenie naszej gminy, ale także na terenie sąsiednich powiatów. Autobusy kursują na teren powiatu kościańskiego, a niebawem – być może – także i pojadą na teren gminy Kórnik.

Dziś śremska komunikacja miejska jeździ do Orkowa i na tym trasa w pobliże gminy Kórnik się kończy. Nie oznacza to, że nie można jej przedłużyć dalej, dodać kilka przystanków w następnych miejscowościach na terenie sąsiedniej. Takie plany są i już pierwsze rozmowy w tej sprawie się odbyły.

Doszło do spotkania burmistrzów Śremu, Adama Lewandowskiego z burmistrzem Kórnika, Przemysławem Pacholskim. Podczas tego spotkania rozmawiano o przedłużeniu linii do Orkowa o przystanki w Czmońcu, Radzewie i Konarskiem. Póki co były to tylko luźne rozmowy, żadne konkretne decyzje nie zapadły. Te mają nadejść niebawem.

„W następnej kolejności wystąpimy z wnioskiem o określenie kosztów, a po wnikliwej analizie podejmiemy decyzję o podpisaniu porozumienia”. ­– informuje Przemysław Pacholski, burmistrz Kórnika.

Rozmowy włodarzy gmin to efekt petycji kilkuset mieszkańców gminy Kórnik, którzy wnioskowali do swojego burmistrza o lepsze połączenie komunikacyjne m.in. z gminą Śrem.

Na tym połączeniu – o ile ono powstanie – skorzystają także mieszkańcy naszej gminy. Stamtąd bowiem już można komunikacją miejską kórnicką bez większych problemów dostać się do samego Poznania.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....