3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Do Książa zawita Szczepieniobus
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Do Książa zawita Szczepieniobus

Ksiąscy urzędnicy zachęcają do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w Szczepieniobusie, który w czwartek, 25 listopada zawita do Książa Wlkp. Pojawi się on w dwóch lokalizacjach. Zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednym z dwóch preparatów: jednodawkowym Johnoson&Johnson i dwudawkowym Pfizer.

Książ Wlkp. znalazł się na trasie szczepieniobusa. Mobilny punkt szczepień pojawi się w Książu w czwartek, 25 listopada. – Jego pobyt zostanie podzielony na dwie części – w godzinach od 12.00 do 16.00 będzie dostępny na Rynku w Książu Wlkp., a od 16.30 do 19.00 na placu przy Restauracji „Słoneczny Dwór” w Książu Wlkp. – informuje ksiąski magistrat.

Zainteresowane osoby będą mogły zaszczepić się jednym z dwóch preparatów: jednodawkowym Johnoson&Johnson i dwudawkowym Pfizer. Każdy w pełni zaszczepiony otrzyma Unijny Certyfikat COVID, który ułatwia między innymi poruszanie się po krajach Unii Europejskiej.

Co ważne, osoby pełnoletnie, które zostały zaszczepione dwoma dawkami szczepionki Pfizer i od tego czasu minęło już 6 miesięcy, mogą przyjąć kolejną dawkę tzw. przypominającą.

Organizatorzy akcji zapewniają, że zaszczepienie się będzie możliwe bez wcześniejszej rejestracji, wystarczy jedynie wziąć ze sobą dowód osobisty.

Dotychczas w gminie Książ Wlkp. przeciwko Covid w pełni zaszczepiły się 3 852 osoby, co stanowi 45,4 proc. We wtorek, 10 listopada w powiecie śremskim odnotowano 14 nowych zakażeń koronawirusem. Wykonano 47 testów. Tego dnia, na kwarantannie przebywało 278 osób.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...