3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Brodnica II Kiermasz Ciast dla Oskara jeszcze większym sukcesem!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

II Kiermasz Ciast dla Oskara jeszcze większym sukcesem!

Zachęceni sukcesem mieszkańcy Brodnicy po raz kolejny zorganizowali Kiermasz Ciasta dla Oskarka. Zebrano więcej pieniędzy, jak wcześniej, a trwają jeszcze licytacje internetowe.

W minioną niedzielę w Brodnicy odbył się II Kiermasz Ciast dla Oskara. Organizatorzy zadbali o to, żeby słodkości nie zabrakło, a brodniczanie o to, żeby skarbonkę dla chorego chłopczyka zapełniać banknotami.

W minioną niedzielę w Brodnicy w świetlicy wiejskiej znów mieszkańcy wspięli się na wyżyny. Zarówno ci, którzy przygotowywali kiermasz ciast oraz ci, którzy otworzyli swe portfele dla małego Oskarka. II Kiermasz Ciast w Brodnicy okazał się większym sukcesem niż wcześniejsza akcja, podczas której zebrano ponad 2,5 tys. zł.

Tym razem tylko podczas pikniku, a więc z wpłat dokonywanych przez mieszkańców Brodnicy i okolicy, zebrano równe 3 tysiące złotych. Na tym jednak się nie skończyło. Trwają jeszcze akcje-licytacje dla chłopczyka.

Oprócz aktywnego działania w Brodnicy na rzecz chłopca organizowane są różne inicjatywy także w Śremie. Najbliższa chociażby w ten weekend. Później z kolei 21 listopada w Manieczkach będzie miał miejsce kolejny kiermasz ciast.

Cały dochód ze sprzedaży ciast przekazany będzie na leczenie serduszka małego Oskarka Marciniaka.

 

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....