4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Co z remontem mostu? Kiedy śremianie pojadą nową przeprawą?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Co z remontem mostu? Kiedy śremianie pojadą nową przeprawą?

Zakończenie prac na remontowanym moście Chosłowskiego miało mieć miejsce 19 listopada, tak zapewniał śremski magistrat na początku października. Teraz burmistrz informuje o końcu listopada.

Gmina Śrem zrealizowała materiał filmowy, który pojawił się na kanałach społecznościowych i oficjalnej stronie urzędu. Wideo poświęcone jest remontowi mostu na kanale ulgi rzeki Warty. W materiale tym wypowiada się Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, który zapewnia, że w tym miesiącu most zostanie oddany i prace na nim zostaną zakończone. – Podam bezpieczną datę – mówi Adam Lewandowski. – To jest koniec listopada – zapewnia włodarz, który dodaje: – Natomiast, jeśli uda się skrócić tą inwestycję, to będzie dla dobra nas wszystkich – dopowiada.

Burmistrz zdaje sobie sprawę z poziomu frustracji mieszkańców, którzy muszą stać w korkach, bo jedna z głównych przepraw w mieście jest zamknięta od kilku miesięcy. Jednak jak mówi, „żeby było lepiej, to musi być trochę gorzej”.

Przedłużanie się prac na moście to efekt niespodziewanych dodatkowych prac. Gmina wprawdzie mogła zakończyć remont już wcześniej, jednak to wiązałoby się z ponownym zamknięcie mostu na przyszłoroczną wiosnę, kiedy to te dodatkowe prace musiałby zostać wykonane.

Wstępnie inwestycja na moście planowana była w taki sposób, że przejazd miał być zamknięty do września. Modernizacja miała objąć: wymianę istniejących balustrad stalowych na barieroporęcze ochronne, usunięcie istniejącego systemu iluminacji mostu, rozbiórkę i odtworzenie poprzecznic podporowych w rejonie dylatacji modułowych, wymianę dylatacji modułowych na podporach pośrednich, wymianę dylatacji bitumicznych na podporach skrajnych, odtworzenie kap chodnikowych z gzymsami prefabrykowanymi, wykonanie odwodnienia w zakresie odtworzenia skorodowanych sączków izolacji.

W międzyczasie jednak zapadła decyzja, by podczas tej inwestycji wykonać nowe poprzecznice, izolację płyty pomostowej, nową nawierzchnię asfaltową – by uniknąć zamknięcia mostu na II etap remontu w przyszłym roku.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...