4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Jak minął październik na śremskich drogach?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jak minął październik na śremskich drogach?

Śremska policja podsumowała październik na drogach powiatu śremskiego. Ten nie był bezpieczny – doszło do kilkudziesięciu kolizji i kilku wypadków, w tym jeden z fatalnym skutkiem.

Mniej jak przed rokiem, ale nadal sporo zdarzeń odnotowała śremska policja w październiku. W ubiegłym roku było to 55 zdarzeń, w tym 35, lecz jeden zakończony z fatalnym skutkiem. W ubiegłym miesiącu policjanci śremskiej drogówki obsługiwali 31 kolizji drogowych oraz cztery wypadki.

W wypadkach tych ranne zostały trzy osoby, a jedna poniosła śmierć na miejscu. To 26-letni Jakub M. pochodzący z Bnina, który zginął w nocnym wypadku z 26 października. Opel corsa, za kierownicą którego siedział młody kierowca z nieustalonych przyczyn zjechał na lewe pobocze i z dużą prędkością, centralnie przodem uderzył w jedno z rosnących przy tej drodze drzew.

Największy odsetek przyczyn zdarzeń drogowych w październiku stanowiło niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami (8 zdarzeń) oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (6 zdarzeń). Głównymi sprawcami zdarzeń w minionym miesiącu byli kierujący samochodami osobowymi (24 zdarzenia drogowe). Po 1 zdarzeniu drogowym spowodowali kierujący samochodem ciężarowym, rowerem i motorowerem.

W minionym miesiącu policjanci ujawnili na terenie powiatu śremskiego 3  kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Także w październiku policjanci ujawnili 7 przypadków przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym zatrzymując 7 praw jazdy.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...