24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleZderzenie 3 aut na skrzyżowaniu
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Zderzenie 3 aut na skrzyżowaniu

Groźnie wyglądała sytuacja, do której doszło na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z Moniuszki w Śremie. Tam zderzyły się trzy auta, w tym dwa czołowo.

Do stłuczki doszło w środę rano. Służby policji oraz straży pożarnej i pogotowia ratunkowego o zderzeniu aut zostały powiadomione chwilkę przed godziną 6 rano. Na skrzyżowaniu, gdzie zderzyły się samochody, ruch regulowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej, a ta już działała w chwili zderzenia aut.

Wszyscy uczestnicy porannej stłuczki opuścili pojazdy przed przyjazdem służb. Jedna z osób uskarżała się na dolegliwości bólowe. Najpierw zajęli się nią strażacy z JRG Śrem i OSP Pysząca, a następnie załoga karetki pogotowia, która przybyła na miejsce zdarzenia. Pacjent ten z dusznościami i bólem w klatce piersiowej został zabrany do śremskiego szpitala.

Jak ustalono do zderzenia aut doprowadził kierujące kią, który włączał się do ruchu z ul. Moniuszki. Mężczyzna prawdopodobnie zignorował sygnalizację świetlną i wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym volkswagenem, który po uderzeniu w bok został zepchnięty na pas ruchu o przeciwnym kierunku i czołowo zderzył się z jadącym prawidłowo z kierunku Nochowa citroenem. To właśnie kierowca tego francuskiego producenta został poszkodowany w zderzeniu aut.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe