10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKsiąż Wlkp.W Książu będą znakować rowery

W Książu będą znakować rowery

Komenda Powiatowa Policji w Śremie zaprasza miłośników dwóch kółek do wzięcia udziału w akcji znakowania rowerów, która odbędzie się w sobotę, 6 listopada przy posterunku policji w Książu Wlkp.

– Pomimo że sezon rowerowy powoli dobiega końca, to jednak w tych ostatnich dniach warto przygotować się do wiosennych wycieczek – zapewniają organizatorzy.

Do oznakowania roweru zachęca śremska policja. Akcja znakowania rowerów odbędzie się w sobotę, 6 listopada w godzinach 9.00 – 13.00 przy posterunku w Książu Wlkp. Oprócz roweru należy zabrać ze sobą również dowód osobisty.

Proponujemy znakowanie metodą grawera przy wykorzystaniu znakowarki mikropunktowej, które odbywa się w ramach e-usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower – informuje podinsp. Ewa Kasińska

E-usługa umożliwia rejestrację roweru w systemie. Konieczne jest jednak podanie nr telefonu właściciela roweru oraz jego adres e-mail.

Policja zapewnia, że znakowanie rowerów pomaga zidentyfikować jednoślad i zwiększa szanse na odnalezienie go w przypadku kradzieży. Co więcej, naniesiony znak zwiększa także szanse na zniechęcenie złodzieja do zamiaru przywłaszczenia sobie cudzego mienia.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...