4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Sprzęt zakupiony przez WOŚP znów będzie leczył pacjentów śremskiego szpitala
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Sprzęt zakupiony przez WOŚP znów będzie leczył pacjentów śremskiego szpitala

Respiratory, mikroskopy operacyjne, systemy endoskopii i lasery chirurgiczne to tylko niektóre z urządzeń, które zakupiła Fundacja WOŚP, realizując ostatnie z zakupów w ramach 28. Finału i rozpoczynając te z 29. Finału. Część z zakupionego sprzętu trafi do śremskiego szpitala.

Przez 4 dni października (25-28 października) Zarząd Fundacji WOŚP, przy wsparciu komisji ekspertów, w skład której wchodzą lekarze praktycy z wiodących ośrodków w całym kraju, dokonywał analizy złożonych ofert oraz zakupów sprzętu medycznego – tym razem respiratorów oraz wyrobów medycznych dla laryngologii oraz chirurgii głowy i szyi.

58. Konkurs Ofert to pierwsze zakupy w ramach 29. Finału, który poświęcony był laryngologii oraz chirurgii głowy i szyi. W sumie dla tej dziedziny medycyny WOŚP kupiła 365 urządzeń.

Zakończył się kolejny konkurs ofert, a więc kolejny moment, kiedy kupujemy sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Negocjacje trwały 4 dni – przez 4 dni kupowaliśmy urządzenia medyczne dla szpitali, także w ramach naszych zaległych zakupów z poprzedniego Finału – respiratory, a potem zajęliśmy się już laryngologią. (…) My 40 respiratorów kupiliśmy w obecności 35 osób, a więc nasi specjaliści, ludzie, którzy się znają, eksperci, cała komisja złożona z Fundacji, prawnicy, notariusze, kamery filmowe, bo wszystko filmujemy i nagrywamy. Tak się kupuje respiratory i tak się powinno kupować sprzęt medyczny w Polsce – mówi cytowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jej prezes, Jurek Owsiak. Był to jednocześnie przytyk do obozu rządzącego krajem, który sprzeciwia się idei WOŚP, i który jednocześnie nie rozliczył się z głośnych zakupów respiratorów od handlarza bronią.

Spośród wielu zakupów realizowanych przez WOŚP także Szpital Powiatowy im. T. Malińskiego w Śremie skorzysta na tym. Do naszej placówki, na oddział laryngologiczny trafi nowoczesny mobilny system endoskopii giętkiej. To jedno z 33 urządzeń, w jakie Fundacja Jurka Owsiaka wyposaży placówki medyczne w całym kraju.

Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych, zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z każdym urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów.

To nie pierwszy raz, kiedy publiczną służbę zdrowia w Śremie doposaża WOŚP. Niemal równo przed rokiem dzięki środkom przekazanym przez społeczeństwo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła łózka covidowe. Te trafiły m.in. właśnie do Śremu.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...