24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościSprzęt zakupiony przez WOŚP znów będzie leczył pacjentów śremskiego szpitala
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Sprzęt zakupiony przez WOŚP znów będzie leczył pacjentów śremskiego szpitala

Respiratory, mikroskopy operacyjne, systemy endoskopii i lasery chirurgiczne to tylko niektóre z urządzeń, które zakupiła Fundacja WOŚP, realizując ostatnie z zakupów w ramach 28. Finału i rozpoczynając te z 29. Finału. Część z zakupionego sprzętu trafi do śremskiego szpitala.

Przez 4 dni października (25-28 października) Zarząd Fundacji WOŚP, przy wsparciu komisji ekspertów, w skład której wchodzą lekarze praktycy z wiodących ośrodków w całym kraju, dokonywał analizy złożonych ofert oraz zakupów sprzętu medycznego – tym razem respiratorów oraz wyrobów medycznych dla laryngologii oraz chirurgii głowy i szyi.

58. Konkurs Ofert to pierwsze zakupy w ramach 29. Finału, który poświęcony był laryngologii oraz chirurgii głowy i szyi. W sumie dla tej dziedziny medycyny WOŚP kupiła 365 urządzeń.

Zakończył się kolejny konkurs ofert, a więc kolejny moment, kiedy kupujemy sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Negocjacje trwały 4 dni – przez 4 dni kupowaliśmy urządzenia medyczne dla szpitali, także w ramach naszych zaległych zakupów z poprzedniego Finału – respiratory, a potem zajęliśmy się już laryngologią. (…) My 40 respiratorów kupiliśmy w obecności 35 osób, a więc nasi specjaliści, ludzie, którzy się znają, eksperci, cała komisja złożona z Fundacji, prawnicy, notariusze, kamery filmowe, bo wszystko filmujemy i nagrywamy. Tak się kupuje respiratory i tak się powinno kupować sprzęt medyczny w Polsce – mówi cytowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jej prezes, Jurek Owsiak. Był to jednocześnie przytyk do obozu rządzącego krajem, który sprzeciwia się idei WOŚP, i który jednocześnie nie rozliczył się z głośnych zakupów respiratorów od handlarza bronią.

Spośród wielu zakupów realizowanych przez WOŚP także Szpital Powiatowy im. T. Malińskiego w Śremie skorzysta na tym. Do naszej placówki, na oddział laryngologiczny trafi nowoczesny mobilny system endoskopii giętkiej. To jedno z 33 urządzeń, w jakie Fundacja Jurka Owsiaka wyposaży placówki medyczne w całym kraju.

Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych, zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z każdym urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów.

To nie pierwszy raz, kiedy publiczną służbę zdrowia w Śremie doposaża WOŚP. Niemal równo przed rokiem dzięki środkom przekazanym przez społeczeństwo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła łózka covidowe. Te trafiły m.in. właśnie do Śremu.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe