31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremLewandowscy rządzą w gminie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Lewandowscy rządzą w gminie

Tak półżartem skwitował burmistrz Lewandowski powołanie na funkcję skarbnika gminy Krzysztofa Lewandowskiego na ostatniej sesji rady miejskiej.

W czwartek na sesji rady miejskiej radni podjęli uchwałę powołującą Krzysztofa Lewandowskiego na skarbnika gminy.

Ktoś nie zorientowany w personaliach władz samorządowych naszej gminy mógłby wysnuć wniosek, że oto klan Lewandowskich obsiadł kluczowe stanowiska w gminie. Burmistrzem jest Adam Lewandowski, skarbnikiem gminy jest Krzysztof Lewandowski, a jednym z radnych należącym zresztą do klubu radnych A. Lewandowskiego jest… Krzysztof Lewandowski. Tak jednak nie jest, bo wyjaśniano już na sesji rady, że żadna z wymienionych osób nie jest ze sobą skoligacona. Ot, zwykła zbieżność nazwisk, i tyle.

Wprowadzony w ostatniej chwili przed sesją rady do porządku dziennego punkt mówiący o odwołaniu z funkcji skarbnika Magdaleny Panke i kolejny o powołaniu na tę funkcję Krzysztofa Lewandowskiego, wywołał niemałe zaskoczenie i zdziwienie w gronie radnych i obserwatorów funkcjonowania naszych samorządów. Pojawiły się spekulacje, co było przyczyną nagłej rezygnacji dotychczasowej skarbniczki gminy, bo zmiana została przygotowana i zaproponowana do uchwalenia przez radę w ostatniej chwili.

Jak wyjaśniał burmistrz Lewandowski, nie ma w tej sprawie drugiego dna. Ot, po prostu, Magdalena Panke, po 25 latach pracy w pionie finansów gminy, a 21 latach pracy na stanowisku skarbnika gminy Śrem, złożyła rezygnację z funkcji, którą pełniła wzorowo przez te wszystkie lata. Zaproponowała jednocześnie włodarzowi gminy, że z chęcią objęłaby wakującą funkcję dyrektora ekonomicznego i głównej księgowej w samorządowej spółce Śremskie Wodociągi. Burmistrz oznajmił radnym, że przychylił się do tej propozycji, jednocześnie dziękując pani Pańko za wieloletnią dobrą współpracę w śremskim magistracie. Magdalena Panke swoją pracę w urzędzie gminy formalnie zakończy 2 grudnia 2021 roku, umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron. Wówczas rozpocznie pracę na stanowisku głównej księgowej w Śremskich Wodociągach.

Na funkcję skarbnika gminy zarekomendował radnym Krzysztofa Lewandowskiego, zastępcę naczelnika pionu finansów gminy w Urzędzie Miejskim w Śremie – Pan Krzysztof pracuje w naszej administracji gminnej od 15 lat, posiada wysokie kompetencje i jest dobrze przygotowany merytorycznie do objęcia funkcji skarbnika – stwierdził burmistrz.

Radni jednomyślnie podjęli obie uchwały, zarówno tę odwołującą z funkcji skarbnika Magdalenę Panke jak i drugą, powołującą na to stanowisko Krzysztofa Lewandowskiego.

 

A to ciekawe