16.5 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Zmiany w okolicy cmentarzy – Wszystkich Świętych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zmiany w okolicy cmentarzy – Wszystkich Świętych

Święto Zmarłych dopiero w poniedziałek, ale już w weekend mieszkańcy Śremu i przyjezdni zdecydowali się na odwiedzanie grobów swoich bliskich, porządkowanie nagrobków i terenu wokół nich.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gmina Śrem wprowadziła zmiany, w tym uruchomienie dodatkowych kursów na Cmentarz Komunalny oraz zmiany w organizacji ruchu. Dla śremian został uruchomiony autobusy na linii 7, które będą jeździć wahadłowo tj. Odjazd o godzinie 10:00 z przystanku początkowego przy ulicy Piłsudskiego. Powrót o godz. 11:20 z Cmentarza Komunalnego.

TOTEM - autobus
fot. M. Czubak

Natomiast jutro, czyli 1 listopada, komunikacja miejska w Śremie będzie obsługiwała dodatkowe kursy. Korzystanie tego dnia z komunikacji miejskiej to również sposób na zmniejszenie samochodów na drogach Śremu, które szczególnie w tych czasie będą mocno zakorkowane.

W ramach tych dodatkowych kursów odbywać się będą:

  • odjazdy na Cmentarz Komunalny z przystanku przy ul. Piłsudskiego o godz. 10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 13:00 i 13:30;
  • powroty z Cmentarza Komunalnego o godz. 10:45, 11:30, 12:15, 13:00 oraz po zakończeniu mszy świętej.

Trasa dodatkowych kursów przebiegać będzie w następujący sposób:

  • Piłsudskiego – Mickiewicza I – Mickiewicza II – Mickiewicza III – Gostyńska – Staszica II – Staszica I – Chłapowskiego II – Chłapowskiego I – Kilińskiego III – Aleja Solidarności – Grottgera – Cmentarz Komunalny.

To nie jedyne zmiany. Zmieniła się także organizacja ruchu oraz uruchomiono dodatkowe parkingi przy Cmentarzu Komunalnym. W tym drugim przypadku chodzi o nieutwardzony parking znajdujący się przy tzw. „drugiej bramie” na starej części cmentarza oraz tuż za nową częścią cmentarza.

Parking - Cmentarz Komunalny
fot. UM Śrem

Miejsce to jest przygotowane pod parkowanie, ale zarządca terenu, czyli spółka PGK Śrem nie gwarantuje, że w przypadku pogorszenia się pogody i opadów deszczu uda się go pokonać suchą stopą.

Natomiast jeśli chodzi o zmianę w organizacji ruchu, to jest ona tymczasowa i dotyczy ul. Fabrycznej, gdzie na całej długości wprowadzono ruch jednokierunkowy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...