24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleWyróżnieni odznakami „Zasłużony Policjant”
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wyróżnieni odznakami „Zasłużony Policjant”

Nadkomisarz Adam Kaźmierczak oraz aspirant sztabowy Krzysztof Tomaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zostali uhonorowani Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Wyróżnienie to nadawane jest policjantom w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynili się do ochrony bezpieczeństwa mieszkańców.

Z naszych kolegów jesteśmy dumni i bardzo im gratulujemy! Obaj dobrze znani są mieszkańcom powiatu śremskiego. Wielokrotnie w swojej służbie wykazywali się poświęceniem, odwagą oraz podejmowali działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej małej ojczyzny. To funkcjonariusze wszechstronni i doświadczeni – zapewnia podinsp. Ewa Kasińska

 

nadkom. Adam Kaźmierczak

– Zapewne najbardziej pamiętany jest przez społeczność ksiąskiej gminy, której przez kilka lat pomagał jako dzielnicowy. Był też zastępcą naczelnika Wydziału Prewencji, a obecnie jest dyżurnym i pełni służbę na stanowisku kierowania, które jest „sercem” naszej komendy. Tu kieruje naszymi siłami w terenie, odbiera zgłoszenia i znając różne algorytmy postępowania podejmuje bardzo ważne decyzje, decydując o tym, co robić w danej sytuacji oraz pomaga młodym policjantom – wyjaśnia rzecznik.

kom. Adam Kaźmierczak

asp. szt. Krzysztof Tomaszewski

Tego policjanta dzieciaki wprost uwielbiają! – To właśnie Krzysztof, od wielu już lat, wciela się w postać sierżanta Pyrka, maskotki wielkopolskiej policji. I nie znamy drugiego, tak wspaniałego Pyrka. Będąc tym szczególnym policjantem potrafi zainteresować najmłodszych sprawami poważnymi, dotyczącymi ich bezpieczeństwa. Nasz kolega od lat jest funkcjonariuszem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Pomaga w sprawach dot. dzieci, a od jakiegoś czasu koncentruje się na działaniach prewencyjnych, które kierowane są do mieszkańców w różnym wieku – dodaje Ewa Kasińska.

asp. szt. Krzysztof Tomaszewski

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe