3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na sygnale 1300 zł mandatu dla „pirata drogowego” w niesprawnym BMW
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

1300 zł mandatu dla „pirata drogowego” w niesprawnym BMW

Młody, bo zaledwie 22-letni „pirat” już dostał po kieszeni od śremskich policjantów. Do zapłaty ma 1300 zł mandatu, stracił uprawnienia, a auto, którym się poruszał odjechało na lawecie.

Całe powyższe to wypadkowe zderzeń, jakie miały miejsce 23 października w Manieczkach. Tam śremska drogówka namierzyła „pirata drogowego”, który BMW gnał z prędkością wynoszącą ponad 150 km/h w terenie zabudowanym.

– Jak się okazało nierozsądnym kierowcą był 22-latek z powiatu kościańskiego, który jechał z kolegą – mówi podinsp. Ewa Kasińska ze śremskiej policji. Kolega „szybkiego i wściekłego” kierowcy również się nie popisał. Jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przystąpili do kontroli samochodu, który jak się okazało był daleki od stanu zapewniającego bezpieczną jazdę. W BMW nie było wymaganego podstawowego wyposażenia, układ wydechowy był niesprawny i przekraczał normę głośności, a tyle opony w aucie były praktycznie pozbawione bieżnika.

W związku z tym auto zostało wyeliminowane z dróg. Dowód rejestracyjny zabrany i niedawny pędzący przez Manieczki samochód, odjechał spokojnie na lawecie.

Taka skrajnie nieodpowiedzialna jazda samochodem w takim stanie musiała więc słono kosztować. Drogówka naliczyła 22-latkowi mandatów za łączną kwotę 1300 zł. Naturalnie pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiące, a jego konto punktów karnych zasiliła liczba 14 oczek.

– Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, policjanci proszą o rozwagę w ruchu drogowym. Mundurowi przypominają o tym, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących – apeluje policja i trudno temu apelowi się przeciwstawiać. To bowiem właśnie – wg prawdopodobnej przyczyny – doprowadziło do śmiertelnego wypadku na trasie Zaniemyśl – Śrem.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....