3.3 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚrem„Piątka” na zdalnym

„Piątka” na zdalnym

Covid nie odpuszcza. Czwarta fala zakażeń koronawirusem rozpędza się. Z dnia na dzień chorych przybywa. Trudna sytuacja spotkała uczniów i kadrę Szkoły Podstawowej nr 5 w Śremie. Przez trzy dni większość klas była zmuszona przejść na nauczanie zdalne.

W Śremie zawrzało. Dotarły do nas pogłoski o tym, że w Szkole Podstawowej nr 5 zawieszono lekcje. A wszystko przez Covid. Jaka jest prawda? Poprosiliśmy o wyjaśnienie dyrekcję placówki.

– W dniach od 21 do 25 października klasy od 4 do 8 przeszły na nauczanie on-line. Przez trzy dni – czwartek, piątek i poniedziałek uczniowie klas 4-8 zostali w domach i kontynuowali naukę zdalnie. Natomiast w poniedziałek zdalne lekcje odbyły się w czterech oddziałach klas 1-3 – potwierdza Karolina Worobiew, dyrektor SP nr 5 w Śremie.

Taka sytuacja spowodowana była wykryciem zakażenia u dwóch nauczycieli. – Nie chcieliśmy narażać dzieci i pozostałych pedagogów. Dlatego w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz burmistrzem zdecydowałam o przeniesieniu klas na zdalne nauczanie. Od wtorku, 26 października planujemy wrócić do normalnego trybu – dodaje Worobiew.

Podczas weekendu szkoła przeszła ozonowanie. Klasy zostały przewietrzone, a powierzchnie zdezynfekowane. Z informacji przekazanych przez PSSE w Śremie wynika, że od początku roku szkolnego na zdalne nauczanie przechodziły pojedyncze klasy w różnych placówkach. Tak działo się między innymi w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie. – W tej chwili w pozostałych placówkach edukacyjnych jest spokój. Nie ma podobnej sytuacji do tej, jaka wystąpiła w Szkole Podstawowej nr 5 – informuje Urszula Sitnicka.

Z ostatnich danych, na dzień 25 października, przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że aktualnie w powiecie śremskim na kwarantannie przebywają 232 osoby. Nowych zakażeń brak.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...