4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Spotkanie miłośników porsche
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Spotkanie miłośników porsche

Dawno nie spotkaliśmy tylu fantastycznych samochodów w jednym miejscu. W sobotę, 23 października w Psarskiem odbył się zlot miłośników porsche. Można było podziwiać nowe modele, jak i te wiekowe. Jak mówią miłośnicy tej marki - „Z porsche jest jak z winem… Im starsze tym cenniejsze”.

Sobotni zlot pod nazwą „Porsche meet” był zwieńczeniem sezonu, bowiem miłośnicy tej marki lubią spotykać się cyklicznie, by porozmawiać i wymienić doświadczenia. Event odbył się przy siedzibie firmy REFORM w Psarskiem, której właściciel – Kamil Pawlicki jest miłośnikiem szybkich samochodów. Sam od pewnego czasu pielęgnuje swoją pasję i tworzy modele aut w skali 1:18.

– Stąd też pomysł, by spotkać się tutaj i w ciekawy sposób połączyć prezentację modeli w skali oraz pełnowymiarowych modeli porsche – wyjaśniał Szymon Dzionek, współorganizator wydarzenia i właściciel firmy zajmującej się modyfikacją samochodów, a prywatnie właściciel porsche boxster.

Wyjątkowe modele porsche, prezentowane podczas zlotu, przyjechały z wielu zakątków Polski. – Są samochody z Suwałk, Trójmiasta, Łodzi, Poznania i w zasadzie z całej Wielkopolski – dodał pan Szymon.

Jak sami organizatorzy przyznają – porsche jest autem wyjątkowym i skupia wokół siebie wielu pasjonatów. – Plan jest taki, by była to impreza cykliczna. Chcemy zintegrować właścicieli porsche. Poznać się i złapać kontakt, ponieważ zloty porsche odbywają się dość rzadko – tłumaczył jeden z organizatorów wydarzenia.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...