4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Lodziki rozpoczęły sezon 2021/2022
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Lodziki rozpoczęły sezon 2021/2022

Ani chłód, ani silny wiatr nie przeszkodziły im wejść do jeziora. Mowa oczywiście o członkach Śremskiego Klubu Morsów „Lodzik”. Mroźna kąpiel to ich specjalność!

W sobotę, 23 października na plaży miejskiej w Śremie spotkała się śremska grupa morsów „Lodzik”. W większości byli to stali amatorzy zimnych kąpieli, lecz wśród nich zauważyliśmy 5-letnią Alicję, która morsowała po raz pierwszy. Przyszła na plażę z mamą. – Córeczka tak bardzo chciała mi dziś towarzyszyć. Po długich namowach zgodziłam się – śmieje się pani Marcelina.

Mała Ala z uśmiechem na ustach dołączyła do morsów. Dziarsko maszerowała do wody. – Było trochę zimno, ale następnym razem też przyjdę – zapewniała dziewczynka.

W sobotnie popołudnie pierwszą kąpiel w tym sezonie zaliczyło ponad 20 osób. Jednym głosem zapewniali, że stęsknili się za wspólnym morsowaniem. Przed wejściem do wody zrobili porządną rozgrzewkę. Natomiast po kilkuminutowej kąpieli zebrali się przy ognisku.

– Muszę przyznać, że wolę, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa. Wówczas woda wydaje się cieplejsza. Dziś zarówno temperatura wody, jak i powietrza były zbliżone i wynosiły około 8 stopni – wyjaśniał pan Janusz.

Przypomnijmy, że śremskie morsy spotykają się co niedzielę o godzinie 10.00 nad jeziorem Grzymisławskim. – Serdecznie wszystkich zapraszamy – zachęcają członkowie klubu Lodzik.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...