27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremGaz mocno w górę! Pierwsi śremianie niebawem odczują podwyżkę
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Gaz mocno w górę! Pierwsi śremianie niebawem odczują podwyżkę

Gaz poszybował w górę! To, co dzieje się na rynku cen gazu nie dzieje się obok nas. To dotyczy także naszej małej, śremskiej społeczności, która już wkrótce zacznie odczuwać drastyczne podwyżki cen gazu. Zdaniem analityków to nie koniec. Prognozy wskazują, że cena może jeszcze wyżej poszybować w górę.

Horrendalne podwyżki cena gazu w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym czy Kaźmierzu to nie scenariusz, który nie może się zrealizować także na Ziemi Śremskiej. Już pierwsi mieszkańcy naszej okolicy zostali powiadomieni, że wkrótce także i oni zostaną dotknięci nowymi stawkami za gaz. Wprawdzie nie są to takie podwyżki, jak w wymienionych wyżej miejscowościach, i nie jest to ten sam dostawca tego błękitnego paliwa, ale domowy budżet z pewnością odczuje zmianę stawki.

Na pierwszy „ogień” poszli mieszkańcy Nowego Zbrudzewa, którym gaz dostarcza wrocławska firma DragonGaz. Klienci tej spółki, a przynajmniej ci mieszkający na Nowym Zbrudzewie, którym spółka podniosła opłatę za metr sześcienny dostarczanego gazu i wynajem zbiornika o ponad 57 procent, nie są zadowoleni z tego faktu. Spółka dała czas swoim klientom na oswojenie się z nową – wysoką stawką gazu – i opłaty wejdą w życie z dniem 1 grudnia tego roku.

Według nowej taryfy operatora, za 1 m3 gazu ziemnego klienci DragonGaz będą płacić 14.30 zł brutto. Do tej pory ta opłata wynosi 9,09 zł za metr sześcienny gazu i wynajem zbiornika.

Skąd taka wysoka podwyżka? Wrocławska firma w pismach informujących o zmianie obowiązującej stawki do mieszkańców Nowego Zbrudzewa tak się tłumaczy:

„W bieżącym roku mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją gwałtownego wzrostu cen surowców, w tym również surowców energetycznych. Obecnie poziomy cen na rynkach hurtowych biją rekordy i osiągają wartości nie notowane dotychczas. W związku z tym, podobnie jak inni dostawcy nośników energetycznych jesteśmy zmuszeni do zmiany wysokości obecnie obowiązujących stawek za 1 metr sześcienny dostarczanego gazu płynnego.”

Chcesz przeczytać więcej?

Zamów dostęp do cyfrowego wydania naszej gazety!

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe