17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Czy Śrem jest otwarty na potrzeby seniorów?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Czy Śrem jest otwarty na potrzeby seniorów?

Czy Śrem jest otwarty na potrzeby seniorów? Jak odnaleźć się na emeryturze? Między innymi na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy cyklu spotkań i warsztatów dla seniorów, które odbywały się w Śremie w dniach 20-22 października.

Za nami trzy dni ciekawych wydarzeń, które były bezpośrednio skierowane do śremskich seniorów. W dniach 20-22 października osoby starsze miały okazję wziąć udział w warsztatach, zajęciach sportowych, a także wykładach i debacie poświęconej ich potrzebom.

Śrem – miasto otwarte

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie zaproponował otwartą dyskusję nad sprawami niezwykle ważnymi dla seniorów, chcąc jednocześnie pokazać, że nie powinni czuć się wykluczeni w społeczeństwie. Debacie towarzyszyła aktywizacja seniorów. Pierwszego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych.

Klub „Senior+” w Śremie zaproponował między innymi warsztaty rozwoju osobistego poświęcone relacjom międzyludzkim. Ponadto seniorzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach sztuki pięknego pisania, a także stoczyć pojedynek szachowy.

Natomiast w Śremskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie muzyczne poświęcone pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Powodzeniem cieszyły się także zajęcia z prostych technik rysunku prowadzone przez Katarzynę Paluszak. Miały one pokazać seniorom, że rysowanie może pomóc w odreagowaniu złych emocji.

Z kolei trenerzy Śremskiego Sportu zaproponowali seniorom zajęcia na świeżym powietrzu. Był Nordic Walking oraz gimnastyka w Parku Śremskich Odlewników.

Dopełnieniem pierwszego dnia było spotkanie w bibliotece publicznej i rozmowa na temat „zakazanych książek”, a także warsztaty o regionalizmie, podczas których wykorzystano ebooki i bibliotekę cyfrową. To była cenna lekcja dla seniorów, którzy obawiają się technicznych nowinek.

Wymiana doświadczeń

Drugiego dnia, w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego, odbyło się spotkanie poświęcone działalności poszczególnych kół, klubów i stowarzyszeń działających na rzecz seniorów. Była to dobra okazja do wymiany doświadczeń…

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...