24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleŚmierć po policyjnym pościgu. Sprawcy napadu spłonęli w pojeździe
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Śmierć po policyjnym pościgu. Sprawcy napadu spłonęli w pojeździe

Dziś koło południa na trasie Śrem – Czmoń zderzyły się trzy auta, w tym jedno ciężarowe. W wyniku zderzenia osobówka spłonęła. Wewnątrz niej znajdowały się osoby. Ile? Policja to ustala. Potwierdza jednak, że zdarzenie miało miejsce w trakcie policyjnego pościgu.

Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku wypadku, do którego doszło na trasie 434 Śrem – Czmoń. Zderzyły się tam peugeot, opel astra i pojazd ciężarowy. Ofiary to osoby podróżujące astrą, która stanęła w płomieniach.

Pierwsze informacje mówiły o tym, że wypadek zdarzył się podczas policyjnego pościgu. Przed niespełna pół godziny Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskich policjantów to potwierdził.

Borowiak w mediach społecznościowych napisał:

Koło miejscowości Czmoń poważny wypadek. Auto z uciekającymi sprawcami napadu na kobietę uderzyło czołowo w peugeota, wpadło pod ciężarówkę i stanęło w płomieniach. Jeden z pasażerów wydobyty ale ranny. We wraku są zwłoki. Akcja trwa.

Do szpitala trafił kierowca drugiego auta. Najlżej ranny został kierowca ciężarówki. Z informacji uzyskanych od niego wynika, że astra zapaliła się w momencie zderzenia z kierowaną przez niego ciężarówką.

Policja ustala, ile dokładnie ofiar śmiertelnych jest w spalonym wraku. Jedną osobę z tego pojazdu wydobyli policjanci uczestniczący w pościgu. Ta osoba była reanimowana, ale zmarła.

Okoliczności śmiertelnego wypadku będą badane.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe