4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na sygnale Śmierć po policyjnym pościgu. Sprawcy napadu spłonęli w pojeździe
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śmierć po policyjnym pościgu. Sprawcy napadu spłonęli w pojeździe

Dziś koło południa na trasie Śrem – Czmoń zderzyły się trzy auta, w tym jedno ciężarowe. W wyniku zderzenia osobówka spłonęła. Wewnątrz niej znajdowały się osoby. Ile? Policja to ustala. Potwierdza jednak, że zdarzenie miało miejsce w trakcie policyjnego pościgu.

Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku wypadku, do którego doszło na trasie 434 Śrem – Czmoń. Zderzyły się tam peugeot, opel astra i pojazd ciężarowy. Ofiary to osoby podróżujące astrą, która stanęła w płomieniach.

Pierwsze informacje mówiły o tym, że wypadek zdarzył się podczas policyjnego pościgu. Przed niespełna pół godziny Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskich policjantów to potwierdził.

Borowiak w mediach społecznościowych napisał:

Koło miejscowości Czmoń poważny wypadek. Auto z uciekającymi sprawcami napadu na kobietę uderzyło czołowo w peugeota, wpadło pod ciężarówkę i stanęło w płomieniach. Jeden z pasażerów wydobyty ale ranny. We wraku są zwłoki. Akcja trwa.

Do szpitala trafił kierowca drugiego auta. Najlżej ranny został kierowca ciężarówki. Z informacji uzyskanych od niego wynika, że astra zapaliła się w momencie zderzenia z kierowaną przez niego ciężarówką.

Policja ustala, ile dokładnie ofiar śmiertelnych jest w spalonym wraku. Jedną osobę z tego pojazdu wydobyli policjanci uczestniczący w pościgu. Ta osoba była reanimowana, ale zmarła.

Okoliczności śmiertelnego wypadku będą badane.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...