24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremPremiera teledysku „Tacy Sami”
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Premiera teledysku „Tacy Sami”

To był wyjątkowy wieczór! W czwartek, 21 października w Kinoteatrze Słonko odbyła się premiera teledysku „Tacy Sami”. To efekt ciekawej współpracy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju z Ryszardem Wolbachem, muzykiem rockowym, któremu w duszy gra troska o drugiego człowieka.

W czwartkowy wieczór widownia w Kinoteatrze Słonko była wypełniona po brzegi. A wszystko to za sprawą kilku pozytywnie zakręconych osób, które postanowiły wspólnie stworzyć wyjątkowy projekt. Mowa tu o teledysku do piosenki Ryszarda Wolbacha „Jadę do Ciebie na moim motocyklu”, który powstał we współpracy artysty oraz osób związanych ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju. Motorem napędowym tego projektu był Grzegorz Kałużny.

– Ten teledysk jest głosem przeciwko nietolerancji i niezrozumieniu, które coraz częściej spotykamy. Powstał, ponieważ chcieliśmy głośno powiedzieć, że nie ważne jest kim jesteś, jak wyglądasz, ile posiadasz. Tak zwane ograniczenia, niepełnosprawność, bezdomność, choroba, złe traktowanie, starość i odmienność nie powinny i nie mogą wykluczać. Nie wolno nam, idąc przez życie, nie zauważać tych wszystkich ludzi, zwierząt i spraw, które nie tylko wymagają zauważenia, ale są wspaniałą wartością samą w sobie. Teledysk powstał, by okazać szacunek wszystkim potrzebującym, bo wszyscy jesteśmy tacy sami – mówił Grzegorz Kałużny, który w rozmowie z Anną Szmyt-Baranowską wielokrotnie dziękował Ryszardowi Wolbachowi za okazane zaufanie.

Zgadzam się z powiedzeniem, że to, co robimy dla siebie, umiera razem z nami. Natomiast to, co robimy dla innych, pozostaje na wieki. Marzę o tym, by każdy pies i kot znalazł swój ciepły i bezpieczny dom. Moim marzeniem jest także to, by każde schronisko w Polsce było puste – dodał Kałużny

Tego wieczoru, na scenie oczywiście nie mogło zabraknąć samego artysty. Ryszard Wolbach wystąpił z krótkim recitalem, zanim to jednak nastąpiło opowiedział o kulisach powstawania teledysku.

Każda postać, która wystąpiła w klipie była niezwykle ważna. To samo dotyczy miejsc, w których kręciliśmy zdjęcia. Część z nich powstała w Śremie – zdradził muzyk

Podczas czwartkowego wydarzenia poznaliśmy aktorów, którzy wystąpili w teledysku oraz samych autorów projektu. – Mam nadzieję, że dzięki tej piosence ktoś przypomni sobie, że na świecie wciąż istnieją miłość, przyjaźń, uczciwość i empatia – dodał Ryszard Wolbach, który przyznał, że dopiero kilka lat temu został niepoprawnym optymistą.

Podczas prezentacji teledysku na sali zapadła cisza. Nie da się ukryć, że klip jest bardzo wymowny i poruszający. Publiczność poprosiła o powtórkę. Były długie brawa. Na koniec tego wieczoru, z krótkim recitalem wystąpił Ryszard Wolbach. Dochód z wydarzenia został przekazany na rzecz gajowych ogonków.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe