10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Policjanci przechwycili ponad kilogram amfetaminy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Policjanci przechwycili ponad kilogram amfetaminy

Śremscy kryminalni zatrzymali narkotykowe trio i przechwycili ponad kilogram amfetaminy. Jedna z zatrzymanych osób sprzedawała nielegalny towar na terenie powiatu śremskiego. Sprawę prowadzi średzka prokuratura.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie poinformowała o zatrzymaniu trzech osób z powiatów poznańskiego i średzkiego, które podejrzane są o sprzedaż i posiadanie narkotyków. Kryminalni przechwycili również kilogram amfetaminy.

– Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpadli na trop trzech mężczyzn związanych z procederem narkotykowym, którzy mieszkając na terenie powiatów poznańskiego i średzkiego tworzyli siatkę powiązań i zaopatrywali się w nielegalny towar, a jeden z nich miał sprzedawać narkotyki na terenie powiatu śremskiego – informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że we wtorek, 12 października, funkcjonariusze zapukali do domu 35-letniego mieszkańca gminy Kórnik, a także udali się na budowę domu prowadzoną przez 27-letniego mieszkańca powiatu średzkiego.

U 35-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 gramów amfetaminy i marihuany, a u 27 – latka z powiatu średzkiego ponad kilogram amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty – dodaje rzecznik

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że mieszkaniec gminy Kórnik kupował amfetaminę i marihuanę od 27-latka z powiatu średzkiego, któremu z kolei znaczne ilości amfetaminy miał dostarczać inny mężczyzna – 31-latek, również z powiatu średzkiego. Tego mężczyznę policjanci zatrzymali następnego dnia, 13 października.

– Decyzją prokuratora ze Środy Wielkopolskiej narkotykowe trio jest pod dozorem policji, a sprawa jest w toku. Z całej trójki 35-latek z gminy Kórnik był już wcześniej notowany i karany za przestępstwa narkotykowe – wyjaśnia Ewa Kasińska.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...