4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Czuje się oszukany przez ratusz
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Czuje się oszukany przez ratusz

Mieszkaniec gminy Śrem zgłosił się do nas z problemem. Czuje się oszukany przez gminne władze i pyta, czy takich przypadków jak on jest więcej. O co chodzi?

Chodzi o opłaty za opłaty prolongacyjne na Cmentarzu Komunalnym w Śremie. – Chciałem zapłacić jeszcze po starych stawkach, przed okresem kiedy wprowadzono nowe opłaty – opowiada pan Stanisław. – Powiedziano mi, że takiej opłaty nie mogę wnieść i takich opłat nie przyjmuje się – opowiada. Było to w połowie maja. Planowane przez ratusz podwyżki miały wejść w życie w późniejszym terminie. Pan Stanisław dowiedziawszy się o tym, że za opłatę prolongacyjną miałby zapłacić ponad 800 zł zamiast 250 zł zdecydował się na wcześniejsze przedłużenia opłaty cmentarnej. Miał ku temu pełne prawo, zbliżał się bowiem 20-letni termin wyjścia tej opłaty. Odprawiony został jednak z kwitkiem.

– Moją winą było, że nie próbowałem interweniować w Urzędzie Miejskim. 12 sierpnia spotkałem koleżankę z pracy i to od niej dowiedziałem się, iż też jej odmówiono przyjęcia opłaty dlatego 20 maja napisała pismo do urzędu i w odpowiedzi z 27 maja wynikało, że może wnieść tę opłatę – relacjonuje przebieg spotkania bohater, który czuje się skrzywdzony przez urzędników.

Śremianin zadzwonił do ratusza, chcąc wyprostować sprawę. Niestety, jak tłumaczy, w odpowiedzi usłyszał iż mógł zapłacić wtedy w maju, ale tego nie zrobił. – Następnego dnia udałem się do biura cmentarza, w którym zastałem nową pracownicę. Po przedstawieniu sprawy pani oświadczyła, iż pracuje od 1 czerwca i poinstruowano ją, żeby opłat nie przyjmować. Dopiero po otrzymaniu wiadomości z urzędu przyjmowano opłaty – wyjaśnia.

Mężczyzna w tej sprawie pisemnie zwrócił się do gminnych władz. Prosił w nim o możliwość zapłacenia opłaty cmentarnej po dawnej cenie.

Chcesz przeczytać więcej?

Zamów dostęp do cyfrowego wydania naszej gazety!

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...