10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Zamenhofa już otwarta? Nie do końca
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zamenhofa już otwarta? Nie do końca

Szybciej niż zakładano ruch na remontowanej ul. Zamenhofa w Śremie został wznowiony. Ale nie na długo. Ulica pod koniec minionego tygodnia była już przejezdna. W poniedziałek znów ją zamknęli.

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość znaków zakazu ruchu. W sobotę natomiast już ulica była przejezdna w obu kierunkach. Taki stan rzeczy nie trwał długo – w poniedziałek znów zamknięto drogę. Powodem były prace związane ze studzienkami kanalizacyjnymi.

Prace ze studzienkami wykonano, ale poza tym nic więcej się nie dzieje, drogowców nie widać, a droga nadal jest zamknięta dla ruchu.

Widać jeszcze, że przed drogowcami pozostało trochę pracy, ale w zasadzie to jedynie kosmetyka, jak naniesienie oznakowania poziomego czy usunięcie pozostałych jeszcze pachołków drogowych. To w zasadzie mogłoby być już wykonane, ale póki co się to nie dzieje. Inwestor, nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego, tak się dzieje, gdyż wykonawca nie odbiera telefonu od dyrektora PZD w Śremie.

Kierowcy jadący z ul. Grunwaldzkiej nada nie mogą skręcić w lewo w ul. Zamenhofa. Drogowcy pozostawili pachołki wyłączające pas lewoskrętu w ruchu. Kierowcy jednak i z tym sobie poradzili i nierzadko wjeżdżają pod zakaz, bo znaki na ul. Grunwaldzkiej, która pozostaje w gestii WZDW nie są precyzyjne: np. sygnalizator skrętu w lewo nie jest zasłonięty.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że już w najbliższych dniach wszystko zostanie przywrócone do stanu sprzed i w końcu będziemy mogli przejechać wyremontowanym odcinkiem ul. Zamenhofa.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...