3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Kolejny w tym roku nabór do śremskiej straży pożarnej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kolejny w tym roku nabór do śremskiej straży pożarnej

PSP Śrem ogłasza trzeci już w tym roku nabór do służby. Kandydaci mają czas na składanie dokumentów do 28 października.

Nabór „z ulicy” nie zdarza się często, dlatego takie okazje są doskonałą szansą do tego, aby spróbować dostać się do formacji, która w opinii polskiego społeczeństwa cieszy się największym zaufaniem.

Chętni do śremskiej straży pożarnej mają czas do 28 października. Tego właśnie dnia upływa termin składania dokumentów aplikacyjnych. Zatem czasu pozostało niewiele. Szkoda, aby taka okazja przeszła koło nosa.

Jakie wymagania stawiane są kandydatom? Przede wszystkim musi być to osoba z polskim obywatelstwem korzystająca z pełni praw publicznych, posiadająca średnie wykształcenie i niebędąca karana oraz naturalnie sprawna fizycznie.

Niezbędnym jest także posiadanie prawa każdy kategorii „B”. Posiadanie innych uprawnień, jak prawo jazdy „C+E, D”, uprawnień elektroenergetycznych 1KV, do obsługi pilarek spalinowych, itp. będzie dodatkowym atutem, za który kandydat otrzyma dodatkowe punkty przy naborze.

Nabór do służby rozbity jest na kilka etapów: I – ocena dokumentów; II – test sprawności fizycznej; III – sprawdzian z pływania; IV – sprawdzian lęku wysokości; V – test wiedzy; VI – ocena dokumentów; VII – rozmowa kwalifikacyjna; VIII – ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej.

Wszelkie informacje niezbędne dla kandydatów znajdują się na internetowej stronie PSP Śrem oraz są udzielane telefonicznie pod nr. tel. 47 77 19 303 oraz 47 77 19 300.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....