10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Prokuratura Rejonowa w Środzie Wlkp. wysunęła akt oskarżenia przeciwko sprawcy śmiertelnego wypadku na S11 w Kórniku. Podejrzany nie przyznaje się do winy.

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym renault master. Ten jednak nie chce współpracować z organami ścigania i nie dość, że nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu, to jeszcze odmawia składania wyjaśnień w tej sprawie.

48-latek, mieszkaniec powiatu radomskiego w chwili wypadku był trzeźwy. Auto, którym się poruszał było natomiast sprawne. Oprócz prokuratury sprawę wypadku z końca lipca badała także Państwowa Inspekcja Pracy. Z ustaleń inspektorów wynika, że ofiary nie zawiniły wypadkowi.

Jak ustalono w toku dochodzenia, jedynym winnym spowodowania śmierci 24-latka z Ukrainy oraz 43-letniego Polaka, robotników drogowych, jest 48-letni kierowca dostawczego renault. Kierowca auta z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na prawą stronę i uderzył w pojazdy służby drogowej. Zabijając przy tym dwie osoby. Sam 48-latek trafił do szpitala, le jeszcze tego samego dnia z niego wyszedł.

Ostateczny zarzut wobec kierującego dostawczym renault 48-latka to zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Kodeks karny przewiduje za tego rodzaju przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...