Licznie zebrani członkowie koła i zaproszeni goście wysłuchali hymnu łącznościowców, po czym głos zabrał prezes koła ppłk w st. spocz. Józef Żeleźny. Witając zebranych przypomniał, że święto zostało ustanowione już 563 lata temu, kiedy to utworzono stałe połączenie pocztowe między Krakowem a Wenecją w dniu 18 października 1558 roku.
Prezes Żeleźny w okolicznościowym wystąpieniu przypomniał, że śremscy wojskowi mają szczególne powody do świętowania, a to dlatego, ze 12 października 1956 roku zawitały do Śremu pierwsze pododdziały Szkolnego Batalionu Wojsk Łączności, a już dwa lata później przeniósł się do Śremu z Modlina 37 Pułk Łączności Wojsk Lotniczych.
Prezes mówił także o roli i znaczeniu wojsk łączności, bez których „nie ma i nie może być skoordynowanej pracy wojska” a łączność jest niezbędnym środkiem każdego działania bojowego.
Życzenia i gratulacje z okazji święta wszystkim łącznościowcom, były i obecnym wojskowym, złożyli starosta śremski Zenon Jahn i zastępca burmistrza Bartosz Żeleźny. Obaj podkreślali aktywność śremskiego koła ŚZPŻŁ, z którego inicjatywy powstał obelisk w Parku Puchalskiego. Docenili ich obecność na wszystkich najważniejszych uroczystościach rocznicowych i państwowych.
Podniosłym elementem uroczystości było wręczenie dla czterech osób zasłużonych dla koła okolicznościowych statuetek Związku. Otrzymali je: starosta śremski Zenon Jahns i byli wojskowi, członkowie koła Ryszard Bańkowski, Jerzy Sadzikowski i Leszek Gawałek.
Uroczystość zakończyło złożenie wiązanek kwiatek pod tablicą upamiętniającą poległych żołnierzy łączności.