3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Kultura Legendy jazzu w Muzeum Śremskim
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Legendy jazzu w Muzeum Śremskim

W piątek, 15 października w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego wystąpił jeden z najstarszych polskich zespołów jazzowych – String Connection w składzie Krzesimir Dębski, Andrzej Olejniczak, Krzysztof Przybyłowicz oraz Krzysztof Ścierański.

– Z racji na nasz wiek to naturalne, że występujemy w muzeum – zażartował na wstępie Krzesimir Dębski. Zresztą tego wieczoru, oprócz solidnej dawki dobrego jazzu, ze sceny popłynęło sporo aluzji co do wieku muzyków. Jednak była to duża przesada, bowiem String Connection na scenie prezentują eksplozję niesamowitej pozytywnej energii.

String Connection jest jednym z najstarszych zespołów jazzowych działających w Polsce. Obecnie grupę tworzą Krzesimir Dębski – skrzypce, instrumenty klawiszowe, Andrzej Olejniczak – saksofon, Krzysztof Przybyłowicz – perkusja oraz Krzysztof Ścierański – gitara basowa. I w takim właśnie składzie panowie pojawili się w Śremie, by celebrować 40-lecie powstania zespołu.

Tak, tak. String Connection swoją trasą koncertową świętuje jubileusz 40-lecia założenia formacji. Zespół powstał w lutym 1981 roku. Jego założycielami byli trzej muzycy wielokrotnie nagradzanej grupy „Warsztat” – Krzesimir Dębski, Krzysztof Przybyłowicz oraz Zbigniew Wrombel.

Podczas piątkowego wieczoru publiczność usłyszała utwory z kompilacji „The best of String Connection”. Zatem ze sceny popłynął smooth jazz, rock, a nawet hiszpańskie rytmy.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...