3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem 998 przeniesione do 112. Kiedy telefon odbiorą w Poznaniu?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

998 przeniesione do 112. Kiedy telefon odbiorą w Poznaniu?

Od października na terenie Wielkopolski trwa przeniesieniu numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. Niebawem dotknie to także śremską straż pożarną.

Do poniedziałku 18 października do godziny 11.59 z powiatu śremskiego dzwoniąc na numer alarmowy 998 dodzwonimy się do miejscowej straży pożarnej. Jednak już w samo południe to samo połączenie zostanie odebrane przez operatora numeru alarmowego 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. Tego samego dnia przełączenie numerów na 112 nastąpi również w komendach PSP w Środzie Wlkp., Szamotułach oraz Wrześni.

998do112
fot. Wlkp. PSP

Numer alarmowy 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej.

Cała operacja związana z przełączeniem numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu będzie identyczna, jak ta przeprowadzana w latach 2017-2018, związana z przełączaniem policyjnego numeru alarmowego 997 do CPR.

Nadal będzie można dodzwonić się na telefon alarmowy dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, jednak nie za pośrednictwem numeru alarmowego 998, jak do tej pory, ale poprzez stacjonarny telefon na dyżurce dostępny pod numerem 47 77 19 311.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...