24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościWspieramy Elę! Ty też możesz pomóc mieszkance Śremu
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wspieramy Elę! Ty też możesz pomóc mieszkance Śremu

Mieszkanka Śremu, pani Ela, cierpi na bardzo rzadki przypadek czerniaka gałki ocznej. Choroba jest tak rzadka, że zapada na nią 1 na 5 mln osób. Na serwisie pomagam.pl utworzono zbiórkę na leczenie kobiety.

Ela – nasza ukochana mama, troskliwa córka i siostra, serdeczna przyjaciółka, długoletnia koleżanka z działu kadr i Dyskusyjnego Klubu Książki, potrzebuje wsparcia.

Od kilku dni śremianie i nie tylko wspierają finansowo zbiórkę zorganizowaną dla pani Eli, mieszkanki naszego miasta, pracownicy spółki Śremskie Wodociągi, która zachorowała na rzadki przypadek czerniaka gałki ocznej. Na chorobę tę zapada 1 na 5 mln osób. Na początku 2021 roku rozpoczęła się innowacyjna immunoterapia i kosztowna rekonwalescencja. Aby nie dopuścić do dalszego rozwoju choroby, zachodzi potrzeba ciągłego leczenia wspomagającego.

Jak w wielu przypadkach, terapia lecznicza nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a leczenie do tanich nie należy. Dla kobiety zorganizowano więc zbiórkę środków na leczenie. Jak podaje organizator, córka pani Eli, środki finansowe zostaną przeznaczone na skorzystanie z najbardziej efektywnych metod terapii, w tym na leki, konsultacje ze specjalistami czy pobyty w klinice.

Wpłacać może każdy i ile chce. W przypadku takiej choroby liczy się nie tylko każda złotówka, ale również czas. Do celu zbiórki pozostało jeszcze ponad 280 tys. zł.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe