9.1 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKórnikPodwyżki cen za śmieci? Nie wszędzie!

Podwyżki cen za śmieci? Nie wszędzie!

W Brodnicy i Dolsku drożej, w Śremie dla niektórych będzie taniej. Także na obniżkę szykują się w gminie Kórnik. Ile mogą zaoszczędzić mieszkańcy?

Mieszkańcy gminy Kórnik płacą jedną z najwyższych cen za wywóz odpadów komunalnych za osobę. Obecnie stawka wynosi 35 zł za osobę. Wyliczając czteroosobowa rodzina rocznie za wywóz odpadów komunalnych płaci niemal 1700 zł. Po przyjęciu proponowanych przez władze Kórnika obniżek, koszt roczny wywozu odpadów dla takiej rodziny zmniejszy się o 240 zł w skali roku. Oznacza to spadek ceny o 5 zł od osoby miesięcznie.

Tyle zakład projekt, który musi zostać jeszcze pozytywnie rozpatrzony przez radnych. Projekt ma być poddany pod obrady na najbliższej sesji rady miejskiej w Kórniku, która odbędzie się 27 października.

Nowa stawka – w przypadku przyjęcia przez radę – zacznie obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku.

Tym samym najwyższe stawki w okolicy ponosić będą mieszkańcy gmin Brodnica i Dolsk, które zrzeszone są w C.Z.O. Selekt. Ci mieszkańcy już od 1 listopada będą płacić właśnie tyle, ile aktualnie ponoszą za wywóz odpadów mieszkańcy gminy Kórnik, czyli równie 35 zł od osoby.

W Śremie z kolei szykuje się obniżka opłaty za wywóz śmieci, jednak nie wszyscy na nie skorzystają. Mieszkańcy blokowisk mogą czuć się skrzywdzeni przez miejskie władze.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...