24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleRozbój w biały dzień. 10 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu...
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Rozbój w biały dzień. 10 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawców [FILM]

W poniedziałek na terenie Kościana doszło do rozboju. Nieznani napastnicy zaatakowali pracownika jednej z kościańskich firm i z samochodu ukradli torbę z gotówką, a następnie oddalili się w nieustalonym kierunku. Całe zajście nagrała kamera monitoringu.

Do rozboju doszło około godziny 7.20. na ul. Śmigielskiej w Kościanie. Pracownik firmy wyszedł z lokalu mając przy sobie torbę z narzędziami oraz gotówką w kwocie kilkunastu tysięcy złotych.

– Torbę tę zapakował do bagażnika służbowego samochodu, zaparkowanego po drugiej stronie ulicy. W czasie, kiedy obchodził auto, aby zasiąść za jego kierownicą, podbiegło do niego dwóch młodych mężczyzn, z założonymi maseczkami higienicznymi na twarzach – przebieg zdarzenia relacjonuje asp. Mariusz Wojciechowski, p.o. oficera prasowego KPP Kościan.

Jeden z nich otworzył bagażnik z zamiarem kradzieży gotówki, ale gdy właściciel zareagował, ten spryskał mu twarz gazem pieprzowym. Drugi z napastników w tym czasie ukradł gotówkę z pojazdu. Obaj zaczęli uciekać w kierunku zaparkowanego samochodu marki hyundai santa fe koloru fioletowego. Auto nie posiadało tablic rejestracyjnych.Właściciel torby biegł za nimi do ich auta, gdzie wdał się w szarpaninę z jednym ze sprawców. Wówczas po raz kolejny użyto wobec niego gazu, a sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia – dodaje kościańska policja.

Przebieg zdarzenia zarejestrowała kamera monitoringu, a nagranie dostępnie jest już w sieci.

Policja prosi o kontakt osoby, które mogą mieć wiedzę na temat poniedziałkowego rozboju. Dla osób, które przyczynią się do ujęcia sprawców przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. Telefon kontaktowy to 47 77 26 200.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe