14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Materiał partnera Najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii – czy na pewno je znasz?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii – czy na pewno je znasz?

Energylandia to najprawdopodobniej najchętniej odwiedzany park rozrywki w całym kraju. Jest to opcja nie tylko dla rodzin, ale również dla osób, które w gronie znajomych szukają naprawdę niesamowitych atrakcji, które sprawią, że ich serce zabije szybciej. Między innymi właśnie dla takich osób przygotowane zostały najbardziej ekstremalne atrakcje – czas poznać je lepiej!

Większość z nich została umieszczona w Strefie Ekstremalnej, lecz nie wszystkie się tam znajdują. Część z nim związana jest ze strefami tematycznymi, i tak np. Zadra znajduje się w strefie nazywanej Smoczym Grodem, natomiast Abyssus w strefie Aqualantis.

Poniżej prezentujemy kilka najbardziej ekstremalnych atrakcji w Parku. Zaznaczamy jednak, że niekoniecznie to od nich powinno zaczynać się swoją przygodę. Jeżeli ekstremalne atrakcje to dla nas nowość, na początku warto dawkować sobie emocje i sprawdzać, jak reagujemy na poszczególne z nich. Dodatkowo stopniowe zwiększanie emocji sprawi, że każdy nowy roller coaster – a w Energylandii jest ich naprawdę wiele – będzie emocjonujący. Zaczynając od tych najbardziej ekstremalnych sprawimy, że w każdym mniej ekstremalnym czegoś będzie po prostu brakować.

Zadra – Smoczy Gród

Zadra to jeden z najnowszych roller coasterów w całym Parku, powstała ona wraz z jedną z najnowszych stref, czyli Smoczym Grodem. To miejsce, gdzie smoki zieją ogniem, a mierzą się z nimi dzielni, średniowieczni rycerze. Cała strefa przypomina swoimi dekoracjami właśnie średniowieczną twierdzę, i sama Zadra również nawiązuje do tego klimatu. Jest to Wooden Roller Coaster, wybudowany nie tylko ze stali, ale również z drewna. Nie wpływa to jednak na to, że jest to atrakcja bardziej niebezpieczna – całość jest jak zwykle stabilna i niezwykle bezpieczna dla gości Parku.

Podczas przejazdu, będzie działo się naprawdę wiele. Wysokość, jaką będziemy mogli osiągnąć, wyniesie 63,8 metra, więc naprawdę wiele. Sama prędkość podczas przejazdu w niektórych momentach przekraczać będzie nawet 120 km/h!

Przejazd trwa niemal 2 minuty, a w jego trakcie czeka na nas wiele niesamowitych przeżyć, związanych m.in. z pokonywaniem stromych spadów czy inwersji.

Zadra zdecydowanie jest jednym z najbardziej ekstremalnych roller coasterów w całym Parku i jeżeli lubimy atrakcje tego typu, nie możemy jej nie sprawdzić.

Hyperion – Strefa Ekstremalna

Hyperion ma już kilka lat – jego otwarcie miało miejsce w lipcu 2018 roku – jednak cały czas bezapelacyjnie to jedna z najbardziej szalonych i ekstremalnych atrakcji w całej Energylandii. Nie bez powodu w dalszym ciągu olbrzymia ilość gości chce skorzystać z przejazdu, a wiele z osób robi to po raz kolejny.

To właśnie Hyperion niesamowicie rozsławił Energylandię, a wiele osób pamięta go z bardzo rozbudowanej kampanii reklamowej – mówili o nim wszyscy, i to nie bez powodu, ponieważ, pomimo tych kilku lat, cały czas zachwyca i sprawia, że czujemy niesamowite emocje.

Liczne zakręty, inwersje, efekty grawitacyjne to nie wszystko. Prędkość na Hyperionie naprawdę robi wrażenie, i w niektórych momentach wynosi ona około 140 km/h! Nie może więc dziwić, że właśnie Hyperion zalicza się do jednych z najbardziej ekstremalnych atrakcji w całym Parku.

Abyssus – Aqualantis

Abyssus to zupełnie nowy roller coaster, który swoją premierę miał w 2021 roku. Powstał on wraz z zupełnie nową strefą Aqualantis.

Podczas przejazdu znów będzie działo się wiele. Prędkość na tym roller coasterze będzie dochodziła do 100 km/h, a podczas przejazdu, który trwa dwie minuty, czeka na nas m.in. wiele inwersji i innych atrakcji. Cała trasa ma 1316 metrów długości. Nikt z osób, które zdecydują się na przejazd, nie będzie mógł narzekać na niewielką prędkość – Abyssus to Double Launch Coaster, co oznacza, że w jego przypadku wagoniki zostają dopędzone aż dwukrotnie. Pierwszym momentem dopędzenia jest sam start, wszystko po to, by osiągnąć niebywałą prędkość jak najszybciej od startu, w ciągu kilku sekund. Gdy prędkość zostaje wytracana, wagoniki dopędzane są znowu, dzięki czemu prędkość nie maleje.

Ze wszystkich atrakcji w Energylandii można skorzystać w ramach jednego biletu – każdy fan ekstremalnych wrażeń nie musi się więc ograniczać, ani też przygotowywać na jakiekolwiek dodatkowe koszty związane z korzystaniem z poszczególnych roller coasterów i innych ekstremalnych atrakcji.

A to ciekawe

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Licznie zebrani członkowie koła i zaproszeni goście wysłuchali hymnu łącznościowców, po czym głos zabrał prezes koła ppłk w st. spocz. Józef Żeleźny. Witając zebranych...