14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Mieszkanka Brodnicy potrąciła na „zebrze” młodego chłopaka
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Mieszkanka Brodnicy potrąciła na „zebrze” młodego chłopaka

Sporo szczęścia miał 18-latek z Czempinia, którego na przejściu dla pieszych z pasów zmiotła 25-letnia kierująca renault.

Do zdarzenia drogowego doszło w miniony poniedziałek 11 września na ul. Zielony Rynek w Czempiniu. Tam w godzinach popołudniowych, gdzie już nastawała szara aura, doszło do potrącenia pieszego, który prawidłowo pokonywał oznakowane przejście dla pieszych.

Szczęśliwie dla 18-latka, całe zdarzenia zakończyło się jedynie na drobnych urazach i po badaniach mężczyzna z Czempinia został zwolniony do domu. Kościańska policja ustaliła, że za potrąceniem pieszego stoi 25-letnia mieszkanka Brodnicy, która kierując renault megane, nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który prawidłowo pokonywał oznakowane przejście dla pieszych.

Również mieszkanka gminy Brodnica powinna dziękować losowi za to, że całe zdarzenie skończyło się tylko na drobnych urazach u pieszego. Kobieta została jedynie ukarana mandatem karnym.

Policjanci przypominają pieszym, szczególnie teraz podczas jesiennej aury, że od widoczności pieszego dla innych uczestników ruchu czasami może zależeć jego być, albo nie być. W tej porze roku poranki są długo ciemne, a popołudnia szybko spowija szarość. Dlatego warto zadbać o to, by być widocznym dla innych.

Odblaski to niewielkie elementy mające wielką wagę w dbaniu o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. To dzięki nim pieszy jest znacznie lepiej widoczny na drodze, na przejściu dla pieszych i to one w wielu przypadkach ratują ludzkie życie.

Pamiętajmy elementy odblaskowe pozwalają dostrzec pieszego z odległości co najmniej 150 metrów w różnych warunkach pogodowych. Daje to szansę kierowcy na podjęcie manewru hamowania czy bezpiecznego ominięcia takiej osoby w sposób nie zagrażający jej bezpieczeństwu.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...