21.5 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportZostali samotnym liderem
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Zostali samotnym liderem

Trwa świetna passa Zawiszy Dolsk. Podopieczni Macieja Fujaka odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie i zostali samotnym liderem, bowiem pierwsze punkty straciła Sarnowianka Sarnowa, która do tej pory szła z Zawiszą łeb w łeb.

W sobotę Zawisza podejmował na własnym boisku Dąb Boguszyn. Goście przyjechali do Dolska z nastawieniem, aby ustawić „autobus” pod bramką i szukać okazji z kontry. W efekcie w pierwszej połowie gospodarze mimo przewagi bili głową w mur. Najlepszą okazję miał Adrian Grześkowiak, ale jego strzał z pola karnego obronił bramkarz. Gościom udało się z kolei wyprowadzić dwie bardzo groźne kontry, po których miejscowi mieli sporo szczęścia. W jednej sytuacji po interwencji Radosława Wachowicza napastnik miał już przed sobą pustą bramkę, ale najpierw nadepnął na piłkę, a potem blokowany przez obrońców spudłował.

Wraz z początkiem drugiej połowy piłkarze Zawiszy przeprowadzili zdecydowany szturm na bramkę rywali. Z dwóch okazji wykorzystali jedną. Podanie Jarosława Erberta w 55 minucie na bramkę zamienił Amadeusz Idkowiak. W odpowiedzi z kontrą wyszli goście. Radosław Wachowicz źle obliczył lot piłki i zdecydował się wyjść z bramki na 16 metr, co wykorzystał skrzydłowy rywali, który lobem posłał piłkę w kierunku bramki, ale tą z linii w ostatniej chwili wybił Zbyszek Kukowiecki. W 63 minucie gospodarze swoją przewagę udokumentowali drugim trafieniem. Faulowany w polu karnym był Tomasz Malicki i sam poszkodowany zamienił „jedenastkę” na bramkę. Wynik meczu w 77 minucie ustalił Klaudiusz Madej, a goli dla Zawiszy mogło paść więcej. Trzykrotnie gości ratowała bowiem poprzeczka. Dwa razy po strzałach Remigiusza Szyszki i raz po uderzeniu Klaudiusza Madeja.

Zespół z Dolska odniósł siódme zwycięstwo w siódmym meczu i  z kompletem punktów prowadzi w tabeli VII grupy A klasy. Pierwszej porażki doznała z kolei Sarnowianka. Spadkowicz z „okręgówki” przegrał w Kurzej Górze tracąc bramkę w 90 minucie, co oznacza, że zespół z Sarnowa traci do Zawiszy trzy punkty.

ZAWISZA: Wachowicz – Erbert (70’ Tomczyk), Szklanny, Kukowiecki (80’ Fujak), Hristov, Koralewski, A.Grześkowiak (65’ Stawecki), Kubiak (60’ Madej), Szyszka, Malicki, Idkowiak.

Teraz Zawiszę czeka wyjazdowy mecz w Spławiu.

A to ciekawe